Zamknij

Kuchenne rewolucje: "To pomyje" - Magda Gessler komentuje smak zupy

Redakcja
23.11.2017 15:55
Kuchenne rewolucje Szklarksa Poręba Magda Gessler
fot. Facebook/Kuchenne rewolucje

W kolejnym odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler uda się do Szklarskiej Poręby, gdzie odwiedzi restaurację "Kanion". Z czym się tam spotka i czy uda się jej uratować lokal od kulinarnej klęski?

Restauracja "Kanion" należy do Agaty i Marka. Właściciele tworzyli swój lokal od podstaw, powierzając wszystkie prace prawdziwym fachowcom. Niestety, na którymś etapie coś zawiodło, bo postanowili zwrócić się do Magdy Gessler po pomoc.Ta przybyła i swoją pracę rozpoczęła tradycyjnie od degustacji potraw.

Najpierw spróbowała pomidorówki. Jej smak skwitowała krótkim stwierdzeniem: "Pomyje". Innego zdania nie miała też o kolejnej zupie, której mogła skosztować: "Woda pomajerankowana" - stwierdziła zawiedziona, brodząc łyżką w ziemniakach i kiełbasie podanego jej żurku. Próbując pokazać kucharzowi, jak smakuje jego zupa, spotkała się z odmową: "Może mnie pani teraz zmieszać z błotem, ale ja tego nie zjem" - mówi szef kuchni.

Właściciele "Kanionu" przyznają, że to właśnie porywczy kucharz Artur jest dla restauracji. Jednak o dobrego kucharza było trudno.

"W popularnej turystycznie Szklarskiej Porębie Agata i Marek wybudowali wspaniałą i nowoczesną restaurację "Kanion". Zgodnie z zasadą uznawaną przez właściciela, że za wykonanie pracy płaci się „fachmanom”, projekt lokalu został zawierzony architektowi. Kiedy budynek był gotowy, Marek musiał znaleźć zawodowego kucharza – również fachowca. Mężczyzna przyznaje, że to nie było łatwe zadanie. Swojego kucharza wypatrzył w innej restauracji - czekał na niego przez kilka godzin w samochodzie, dopóki ten nie wyszedł z pracy. Kiedy więc nadarzyła się okazja na rozmowę, Marek zaprosił go do samochodu i przebił ofertę konkurencji. W taki oto sposób Artur, który ukończył szkołę gastronomiczną z najlepszymi ocenami, został szefem kuchni w „Kanionie”. Niestety od początku lokal nie przyciągał gości. Chociaż przed restauracją gromadzą się tłumy, to do środka nikt nie zagląda, nawet w sezonie" - czytamy w opisie odcinka.

Czy Magdzie Gessler uda się uratować kolejny polski lokal? 12. odcinek 16. sezonu "Kuchennych rewolucji" w czwartek 23.11. o godzinie 21.30. w TVN.

RadioZET.pl/SA