Zamknij

Kultowy serial wróci na ekrany? Warner szykuje nowe przygody „Alfa”

Redakcja
07.08.2018 14:47
Kultowy serial wróci na ekrany? Warner szykuje nowe przygody „Alfa”
fot. Instagram:@spectrum_quannum

„Alf” to jeden z kultowych seriali komediowych lat 90. Być może przyjdzie nam śledzić dalsze losy sympatycznego, kudłatego kosmity. Wytwórnia Warner Bros Television planuje bowiem reboot produkcji.

W dobie rozwoju usług VOD znacznie wzrosła popularność różnego rodzaju seriali. Łatwy dostęp do kompletnych sezonów przyciąga przed ekrany coraz większe rzesze widzów, a produkcje takie jak „Gra o Tron” czy „The Walking Dead” zyskały już status kultowych. Nic więc dziwnego, że budżety współczesnych seriali potrafią przewyższać te filmowe, a do produkcji zatrudnia się najwyższej klasy fachowców. Także stacje telewizyjne idą drogą przetartą przez platformy takie jak Netflix.

Niezwykłą popularnością cieszą się również rebooty, czyli odświeżone wersje klasycznych produkcji sprzed lat. Zapowiedziane zostały między innymi nowe przygody „Sabriny nastoletniej czarownicy”, powrót wojowniczej księżniczki Xeny czy odświeżona wersja klasyka „Starsky i Hutch”. Kolejną niespodziankę dla widzów przygotowuje Warner Bros Television. Wytwórnia pragnie wskrzesić popularnego niegdyś kosmitę z planety Melmac.

Nowa wersja serialu „Alf”

„Alf” to niezwykle niegdyś popularny sitcom opowiadający perypetie amerykańskiej rodziny ukrywającej w swoim domu psotnego kosmitę lubującego się w jedzeniu kotów. Od 1986 roku nakręcono 4 sezony produkcji, jednak postać kudłatego obcego wzbudziła tak dużą sympatię, że wyszedł on poza serialowe ramy. Alf pojawił się między innymi w produkcji animowanej, serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics, a nawet doczekał własnego talk-show. Również w naszym kraju serial święcił tryumfy popularności.

Według serwisu „Variety” Warner rozpoczął poszukiwania scenarzysty do produkcji nowej wersji „Alfa”. Akcja serialu ma być kontynuacją wątków z sezonu 4. klasycznej wersji. Kosmita, który został pojmany przez rząd, ma wydostać się z bazy wojskowej i stara się dostosować do odmienionego przez lata świata. Nie wiadomo, czy jego drogi ponownie przetną się z sympatyczną rodziną Tannerów ani czy postaci głosu ponownie użyczy Paul Fusco.

RadioZET.pl/MF