Zamknij

Laura Dern zachwyca na ekranie. Te filmy z udziałem aktorki trzeba znać [TOP5]

Roksana Orlicka
11.02.2020 14:31
Laura Dern TOP5 najlepszych filmów z udziałem aktorki
fot. Tolga Akmen/AFP/East News

Laura Dern otrzymała swojego pierwszego Oscara za rolę w filmie "Historia małżeńska". Trudno uwierzyć, że to jej pierwsza prestiżowa statuetka. Aktorka jest obecna na ekranie od ponad 30 lat i ma na swoim koncie kilka świetnych kreacji. Do tego Dern ma nosa do wybierania ról serialowych. Zebraliśmy TOP 5 najlepszych filmów z Laurą Dern, które trzeba zobaczyć.

Laura Dern: ranking najlepszych filmów z aktorką. Te tytuły trzeba znać [TOP 5]

TOP 5 najlepszych filmów z Laurą Dern. Pochodzi z aktorskiej rodziny, jednak od wielu lat podąża własną ścieżką. Po swojego pierwszego Oscara w 2020 roku przyszła z mamą, Diane Ladd. Dern ma na swoim koncie kilka świetnych ról w serialach. W ostatnich latach wiele mówiło się o jej kreacji aktorskiej w "Wielkich kłamstewkach", do tego pojawiła się w "Iluminacji" oraz "Twin Peaks". Wielbiciele kina najbardziej kojarzą Laurę Dern z serią filmów "Park Jurajski", zresztą aktorka pojawi się w najnowszej części w 2021 roku. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Zobacz także:  TOP 9 najlepszych filmów z Charlize Theron. Te tytuły trzeba znać

Zebraliśmy 5 filmów z Laurą Dern. Te tytuły trzeba znać [TOP 5].

Blue Velvet (1986), reż. David Lynch

"Blue Velvet" to kultowy film David Lyncha z 1986 roku. W filmie wystąpiły takie gwiazdy jak Isabella Rossellini, Kyle MacLachlan czy właśnie Laura Dern. "Blue Velvet" przedstawia historię Jeffreya. Mężczyzna lubi tajemnice. Pewnego dnia znajduje w trawie odcięte ucho i postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę. Poszlaki prowadzą go do świata, w którym żyją gangsterzy i wyrzutki. 

Zobacz zwiastun filmu "Blue Velvet":

Dzikość serca (1990), reż. David Lynch

"Dzikość serca" to kolejna współpraca Laury Dern z Davidem Lynchem i jeden z najważniejszych filmów w jej karierze. Co ciekawe, w "Dzikości serca" występuje także mama aktorki, Diane Ladd. Film opowiada historię młodych kochanków, którzy uciekają przed bandą przestępców wynajętych przez matkę dziewczyny, by zabić jej towarzysza.

Zobacz zwiastun filmu "Dzikość serca":

Dzika droga (2014), reż. Jean-Marc Vallee

Film "Dzika droga" przedstawia historię kobiety, która postanawia się uporać ze śmiercią matki i rozpadem małżeństwa. Postanawia ona udać się w pieszą wędrówkę, podczas której ma pokonać tysiące kilometrów. W filmie Laura Dern spotyka się z Reese Witherspoon, z którą gra w serialu "Wielkie kłamstewka". Film jest dostępny do obejrzenia na HBO GO.

Zobacz zwiastun filmu "Dzika droga":

Zobacz także:  Scarlett Johansson. Najlepsze filmy z udziałem aktorki [TOP10] 

Historia małżeńska (2019), reż. Noah Baumbach

"Historia małżeńska" to film, który przyniósł Laurze Dern pierwszego Oscara. Najnowszy film Baumbacha opowiada o rozpadzie małżeństwa. Po dziesięciu latach związek Nicole i Charliego zbliża się ku końcowi, gdy pojawiają się przed nimi nowe opcje kariery. Dern wciela się w bezwzględną prawniczkę Nicole. Film "Historia małżeńska" jest dostępny na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu "Historia małżeńska":

Małe kobietki (2019), reż. Greta Gerwig

"Małe kobietki" to kolejna adaptacja książki Louisy May Alcott, jednak jest bardziej nowoczesna i barwna. Greta Gerwig udowodniła, że historia jest wciąż aktualna, a do tego stworzyła obraz zachwycający zdjęciami i klimatem. W filmie występują młode talenty kina - Timothee Chalamet, Saoirse Ronan czy Florence Pugh. Laura Dern wciela się w matkę tytułowych kobietek. 

Zobacz zwiastun filmu "Małe kobietki":

Zobacz także:  Renee Zellweger. Najlepsze filmy z aktorką, które trzeba zobaczyć [TOP7]

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć

Zagłosuj

Czy Laura Dern powinna dostać Oscara już lata temu?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/RO