Zamknij

Laureat Złotego Globu podziękował Szatanowi

Redakcja
07.01.2019 15:09
Laureat Złotego Globu podziękował Szatanowi
fot. Rex Features/East News

Większość aktorów odbierając różnego rodzaju branżowe nagrody dziękuje rodzinie lub współpracownikom. Laureat tegorocznego Złotego Globu, Christian Bale, wyraził również wdzięczność...Szatanowi.

Christian Bale to pochodzący z Wielkiej Brytanii aktor, który zrobił ogromną karierę w Stanach Zjednoczonych. Debiutował w 1986 roku w dramacie telewizyjnym "Anastazja: Tajemnica Anny". Jednak krytycy docenili jego talent po tym, jak wcielił się w 11-letniego Jamesa Grahama w "Imperium Słońca" Stevena Spielberga. Zagrał w wielu znaczących ról, wśród których wymienić można między innymi "American Psycho", "Mechanika" czy trylogię "Mrocznego Rycerza". Za drugoplanową rolę w dramacie sportowym "Fighter" otrzymał w 2010 roku statuetkę Oscara.

EN_01350228_5477
fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Christin Bale dziękuje Szatanowi

6 stycznia 2019 roku odbyła się 76 gala wręczenia Złotych Globów, czyli nagród filmowych przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Wśród faworytów znalazł się film "Vice" opowiadający historię wiceprezydenta USA Dicka Cheneya. Nominowana w sześciu kategoriach produkcja zdobyła ostatecznie jedną nagrodę, która trafiła do Christiana Bale'a. Został on wyróżniony jako najlepszy aktor w komedii lub musicalu.

ZOBACZ: Christian Bale do roli w "Vice" zmienił się nie do poznania

Tradycją jest, że odbierający nagrodę wygłasza kilka słów, z reguły dziękując osobom, które pomogły mu osiągnąć sukces. Bale również przemówił do publiczności, jednak jego mowa dziękczynna zawierała kontrowersyjny akcent.

Gwiazdor podziękował między innymi reżyserowi "Vice" Adamowi McKay'owi oraz swojej żonie Sandrze Blazić. Jednak nie były to jedyne podziękowania.

- Dziękuję ci, Szatanie za danie mi inspiracji do grania tej roli - powiedział aktor odbierając nagrodę.

Zdecydowana większość oglądających galę uznała słowa za oczywisty żart polityczny, oburzyły one córkę Dicka Cheneya. Opublikowała ona link do artykułu opisującego tak werbalny, jakiego Bale miał się dopuścić wobec swoje matki i siostry.

- Szatan zainspirował go też do tego - napisała w poście Liz Cheney.

ZOBACZ: Złote Globy 2019 rozdane. Zobacz listę zwycięzców

Bale
fot. Instagram:@christianbale_

RadioZET.pl/MF