Zamknij

Łazanki, które uspokoją Beatę Szydło? Zabawne pytanie w „Milionerach”

Redakcja
05.07.2018 13:05
Łazanki, które uspokoją Beatę Szydło? Zabawne pytanie w „Milionerach”
fot. East News

Teleturniej „Milionerzy” od jakiegoś czasu przyzwyczaja nas do oryginalnych pytań, również tych z zakresu trendów internetowych. Tym razem gracz musiał domyślić się, czyje łazanki uspokoją Beatę Szydło.

Do tej pory teleturniejem telewizyjnym kojarzonym z oryginalnymi pytaniami i jeszcze oryginalniejszymi odpowiedziami bez wątpienia była „Familiada”. Jednak w ostatnim czasie również show prowadzone przez Huberta Urbańskiego potrafi zaszokować. W „Milionerach” coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące ogólnie pojętej popkultury, w tym także trendów panujących w sieci. Wpadki polityków czy popularne określenia są sposobem na sprawdzenie wiedzy z zakresu bieżących wydarzeń w kraju i na świecie. A przy okazji przynoszą widzom i graczom masę radości. Tak było również w przypadku 81. odcinka, gdy uczestnik został zapytany o łazanki.

Beata Szydło w zabawnym pytaniu

Hubert Urbański nie spytał jednak o kwestie kulinarne, ale o to, kto przyrządza „Łazanki takie polskie, że nawet Beata Szydło uspokoi się”. Niecodzienne pytanie skonsternowało gracza, jednak pan Remigiusz wykazał się analitycznym umysłem i spośród czterech odpowiedzi (Food Emperor, Magda Gessler, Pascal Brodnicki, Jamie Olivier) wytypował prawidłową, wchodząc tym samym na próg 250 tysięcy złotych.

W tak oryginalny sposób swoje danie opisał Food Emperor, który na swoim kanale na Youtube publikuje filmy kulinarne opatrzone żartobliwym, często niecenzuralnym komentarzem. To jedno z wielu pytań o internetowych twórców, jakie pojawiło się w programie.

Dziwne pytania w „Milionerach”

Wśród pytań zadawanych w popularnym teleturnieju znaleźć można także inne perełki, które nieraz wprawiały w osłupienie. Nie każdy bowiem przygotowany jest na układanie w kolejności wersów piosenki Braci Figo Fagot, czy odpowiedź na pytanie, który z kierunków świata zainspirował Kim Kardashian do nadania imienia córce. Oto kilka innych przykładów.

„Agata Duda wita się ze swoimi uczniami, mówiąc?”

„Która gra polega na napinaniu wielkiej procy?”

„Ile liter ma miejsce, gdzie plecy tracą szlachetną nazwę?”

„Małgorzata Rozenek w programie «Azja Express» przekonywała pasażerów wietnamskiego autobusu, że ona i jej narzeczony są polskimi?”

„Czym polewają się rycerz Sławomir i królowa nocy Magdalena w Zakopanem z hitu gwiazdy rock-polo?”

Jak widać, aby walczyć o duże pieniądze w „Milionerach” należy mieć niezwykle szeroką wiedzę.

RadioZET.pl/MF