Zamknij

Leonardo DiCaprio na pierwszym fotosie z nowego filmu Martina Scorsese [FOTO]

11.05.2021 12:14
Leonardo DiCaprio
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Leonadro DiCaprio podzielił się pierwszym oficjalnym zdjęciem z ekranizacji "Czasu krwawego księżyca", którą reżyseruje i produkuje Martin Scorsese. Jak Leo prezentuje się w roli ranczera?

Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone w nadchodzącym filmie Martina Scorsese wcielają się w małżeństwo z Oklahomy. On jest ranczerem, ona - przedstawicielką szczepu Osagów, którego tragiczna historia z lat 20. XX wieku stanowi temat książki i realizowanego na jej podstawie filmu "Czas krwawego księżyca".

Zobacz także

Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone na pierwszym zdjęciu z "Czasu krwawego księżyca"

"Czas krwawego księżyca" ("Killers of the Flower Moon") to oparta na prawdziwej historii opowieść osadzona w Oklahomie lat 20. XX wieku, kiedy to rdzenni Amerykanie z majętnego szczepu Osagów zaczęli ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Do rozwiązania sprawy tajemniczych zbrodni zaangażowano agentów nowopowstałego FBI. 

Pierwsze zdjęcie z filmu Marina Scorsese na podstawie "Czasu krwawego księżyca" Davida Granna przedstawia Leonarda DiCaprio i Lily Gladstone w rolach Ernesta i Mollie Burkhart. Scena rozgrywa się w 1919 roku w Grayhorse w Oklahomie, kiedy ich związek dopiero się rozpoczynał. Odziana w tradycyjny strój Osagów Mollie częstuje posiłkiem swojego ukochanego, siostrzeńca "króla Osage Hills" - Williama Hale'a.

"Czas krwawego księżyca": Gwiazdorska obsada nowego filmu Martina Scorsese

Prócz Lily Gladstone i Leonarda DiCaprio, który u Martina Scorsese gra już po raz szósty, w "Czasie krwawego księżyca" wystąpią też Robert De Niro w roli Williama Hale'a, Scott Shepherd w roli brata Ernesta Burkharta, Bryana, a także Jesse Plemons jako prowadzący sprawę mordów na Osagach agent FBI - Tom White.

Martin Scorsese jest producentem i reżyserem "Czasu krwawego księżyca". Wspólnie z Ericem Rothem ("Forrest Gump", "Narodziny gwiazdy") napisał też scenariusz na podstawie reportażu Davida Granna. Film powstaje dla Imperative Entertainment i Apple Studios (pomimo deklarowanej niechęci Scorsese do wszelkich platform streamingowych). Zdjęcia rozpoczęto w kwietniu 2021. Data premiery "Czasu krwawego księżyca" nie jest jeszcze znana.

RadioZET.pl/Osage News