Zamknij

Liam Neeson w żałobie. Hollywoodzki gwiazdor stracił najbliższą osobę

09.06.2020 10:58
Liam Neeson stracił mamę
fot. AFP/EAST NEWS

Liam Neeson, jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazdorów, przeżywa trudne chwile. Aktor jest w żałobie po śmierci ukochanej mamy, która długo chorowała. Co gorsza, z powodu pandemii koronawirusa nie był nawet w stanie się z nią pożegnać.

Liam Neeson to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych gwiazdorów Hollywood. Pochodzący z Irlandii Północnej aktor ma na swoim koncie ogromną ilość ról, a zdecydowana większość jego kreacji spotkała się z ciepłym przyjęciem przez fanów i krytyków. Cały świat pokochał go za rolę w "Liście Schindlera" za którą otrzymał nominację do statuetki Oscara. "Rob Roy", "Gangi Nowego Jorku" czy "Gwiezdne Wojny: Mroczne widmo" to tylko kilka kreacji, za które został doceniony na całym świecie. 

7 czerwca Liam Neeson obchodził swoje 68. urodziny. Gwiazdor nie miał jednak powodu do świętowania, niestety w jego życiu prywatnym wydarzyła się tragedia. W sobotę 6 czerwca w wieku 94 lat zmarła mama aktora, Katherine "Kity" Neeson. Jak donoszą zachodnie media, długo i ciężko chorowała. Liam nie miał możliwości pożegnania się z mamą przed jej śmiercią.

Liam Neesson oskarżony o rasizm. Był w stanie zabić?

Liam Nesson stracił mamę. Katherine "Kity" Neeson zmarła w wieku 94 lat

Z powodu ciężkiej choroby Katherine Neeson została umieszczona w domu opieki w miejscowości Ballymena w Irlandii Północnej. Niestety, z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa granice zostały zamknięte i Liam Nesson nie miał możliwości spędzenia z nią ostatnich chwil życia. Co więcej, nie wiadomo, czy gwiazdor będzie w stanie dotrzeć na pogrzeb mamy. Choć rodzina starała się przełożyć termin prywatnej ceremonii pogrzebowej, odbędzie się ona we wtorek 9 czerwca. Nie wiadomo jednak czy Liamowi uda się dotrzeć do Europy.

To nie jedyna poważna strata w prywatnym życiu hollywoodzkiego gwiazdora. W  2009 roku po nieszczęśliwym wypadku na stoku narciarskim zmarła ukochana żona aktora, matka jego dwóch, Natasha Richardson. Przyczyną śmierci był obrzęk mózgu, który spowodował śmierć mózgową. Sam Neeson zdecydował się na odłączenie ukochanej od aparatury podtrzymującej życie.

 "Ocalił płomień wolności". Hollywoodzki aktor o Cudzie nad Wisłą [WIDEO]

Liam Neeson w żałobie
fot. PIERRE VILLARD/SIPA/EAST NEWS