Zamknij

Aktorka z "Zaginionej dziewczyny" ofiarą wypadku. Jest w stanie krytycznym

07.06.2021 10:55
Pumpkin - Lisa Banes i Christina Ricci - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Aktorka Lisa Banes została potrącona przez skuter. W wyniku wypadku uznała poważnych obrażeń. Trafiła do szpitala w stanie krytycznym.

Wieczorem 4 czerwca 2021 roku w Nowym Jorku doszło do wypadku drogowego, w którym poważnie ucierpiała Lisa Banes. Aktorka znana z dreszczowca "Zaginiona dziewczyna" została przewieziona do szpitala. Lekarze określili jej stan jako ciężki. Sprawca wypadku wciąż nie został zatrzymany przez nowojorską policję.

Lisa Banes potrącona przez skuter. Aktorka jest w stanie krytycznym

Informację podał między innymi portal Variety. Doniesienie o wypadku zostało potwierdzone przez przedstawiciela Banes. Do zdarzenia doszło około 18:30 czasu lokalnego. Po tym, jak zgłoszono im kolizję pojazdu mechanicznego z udziałem pieszego na skrzyżowaniu West 64 St. i Amsterdam Ave w pobliżu Lincoln Center, policjanci wezwali karetkę pogotowia,

Nowojorska policja wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Po przyjeździe funkcjonariusze zaobserwowali 65-letnią pieszą leżącą na jezdni z ciężkim urazem głowy. Ratownicy medyczni zareagowali natychmiast na zdarzenie i przetransportował kobietę do szpitala Mount Sinai Saint Luke, gdzie pozostaje w stanie krytycznym.

Obecnie trwa śledztwo policyjne w sprawie wypadku. Sprawca potrącenia zbiegł bowiem z miejsca zdarzenia i do tej pory pozostaje anonimowy. Według obecnych informacji policji Banes próbowała przejść przez Amsterdam Avenue, kiedy uderzył w nią skuter. Pojazd zepchnął aktorkę na jezdnię, a następnie kierowca uciekł, pozostawiając poturbowaną Banes na ulicy.

Przedstawiciel Banes wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaznaczono, że kierowca skutera jechał na czerwonym świetle. Aktorka miała więc prawo przekroczyć ulicę. Potwierdzono również krytyczny stan Banes, ale nie podano żadnych szczegółów dotyczących jej obrażeń.

Lisa Banes - kim jest akorka?

Aktorka wystąpiła w wielu produkcjach kinowych, telewizyjnych i teatralnych. Najbardziej rozpoznawalna jest z roli matki tytułowej bohaterki w głośnym thrillerze "Zaginiona dziewczyna". Grała też u boku Toma Cruise'a w filmie z 1988 roku "Koktajl", wcielając się w Bonnie. Wystąpiła również w komedii romantycznej z Christiną Ricci w roli głównej pod tytułem "Pumpkin". Wśród telewizyjnych ról Banes należy wymienić takie seriale jak "Diabli nadali", "Sześć stóp pod ziemią", "Nashville" czy "Bananowy doktor".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Variety