Zamknij

"Listy do M.": polski film odniósł wielki sukces w Czechach

06.12.2021 15:54
Listy do M.
fot. Adam Staskiewicz/East News

"Listy do M." to seria filmów, która podbiła serca Polaków. Okazuje się, że popularność polskich filmów dotarła również poza kraj. Szczególnym zainteresowaniem "Listy do M." cieszą się z Czechach. 

"Listy do M.": polski film odniósł wielki sukces w Czechach. "Listy do M." to przyjemna i wzruszająca opowieść o losach wielu bohaterów, których losy przecinają się właśnie w święta Bożego Narodzenia. Jak podają wirtualnemedia.pl - polski film zdobył popularność w Czechach do tego stopnia, że planowane jest nakręcenie czeskiej wersji.

Zobacz także:  „Listy do M. 4“ trafią na VOD. Gdzie można obejrzeć polski świąteczny hit?

"Listy do M.": polski film odniósł wielki sukces w Czechach

"Listy do M." doczekały się czterech części. Film zadebiutował w 2011 roku. W filmie śledzimy kilkunastu bohaterów, których losy krzyżują się w trakcie świąt Bożego Narodzenia. W polskiej wersji wystąpili między innymi:  Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Wojciech Malajkat, Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Julia Wróblewska, Beata Tyszkiewicz i Katarzyna Bujakiewicz.

Jak podają wirtualnemedia.pl - Czesi wykupili od TVN Grupy Discovery prawa do ekranizacji wszystkich czterech części "Listów do M.". Pierwsza część zadebiutowała już w listopadzie 2021 roku i okazała się wielkim sukcesem, dlatego w planach jest kontynuacja.

"Listy do M.": gdzie oglądać polskie filmy?

Filmy z serii "Listy do M." są dostępne do obejrzenia na platformie Player.pl.

Zobacz także:  „Świąteczny zamek”: zwiastun urokliwej komedii świątecznej Netflixa z Brooke Shields [WIDEO]

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl