Zamknij

Lois de Banzie nie żyje. Aktorka znana z "Rodziny Addamsów 2" i "Annie" miała 90 lat

26.05.2021 09:05
Annie - Lois De Banzie, Albert Finney, Aileen Quinn, Edward Herrmann, - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Zmarła Lois de Banzie - szocka aktorka, która zasłynęła wieloma rolami w znanych filmach. Miała 90 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

3 kwietnia 2021 roku zmarła Lois de Banzie. Aktorka odeszła w Greenbrae w Kalifornii. Miała 90 lat.

Lois de Banzie nie żyje - gdzie grała aktorka?

Jak podaje portal The Hollywood Reporter, rodzina Lois de Banzie podała informacje o jej śmierci dopiero w poniedziałek 24 maja 2021 roku. Nie zdradzono jednak, co było przyczyną zgonu.

Lois de Banzie urodziła się 4 maja 1930 roku w Glasgow w Szkocji. Zaczynała jako aktorka teatralna. Za udział w sztuce "Morning's at Seven" była nominowana do nagrody Tony Award. Występowała w wielu przedstawieniach broadwayowskich, między innymi "The Octette Bridge Club", "Da" czy "The Last of Mrs. Lincoln".

Grała również jako aktorka telewizyjna i filmowa, zazwyczaj występując w epizodach lub rolach drugoplanowych. Mimo tego, że Lois de Banzie nie była gwiazdą, jej kreacje zapadały w pamięć widzów. Pojawiła się między innymi w takich serialach jak "Baby Talk", "Zdrówko", "Diagnoza morderstwo", "Pan Złota Rączka", "Napisała: Morderstwo", "Niesamowite historie", "Taxi" czy "Family Ties".

Wśród ról filmowych de Banzie znalazły się takie produkcje jak "Tootsie", "Arachnofobia", "Nagłe zderzenie", czy komediach "Zakonnica w przebraniu", "Rodzina Addamsów 2" i "Naga broń 33 ⅓: Ostateczna zniewaga". Największą popularność przyniosła jej jednak rola Eleanor Roosevelt w słynnym musicalu "Annie". Jej ostatnią kreacją była postać pani Winthrop w komedii familijnej z 1996 roku "Małpa w motelu".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter