Zamknij
"Lokatorka": gwiazdorska obsada na pierwszych zdjęciach z filmu o śmierci Jolanty Brzeskiej
8 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Kino Świat

"Lokatorka" to polski film traktujący o tajemniczej śmierci Jolanty Brzeskiej. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia promujące produkcję. Kiedy premiera filmu "Lokatorka"? Szczegóły poniżej.

"Lokatorka" to nadchodząca polska produkcja, której fabuła opowie o tak zwanej aferze reprywatyzacyjnej. W filmie pojawią się popularni polscy aktorzy, których zobaczyć możemy na pierwszych zdjęciach promocyjnych.

"Lokatorka" - gwiazdorska obsada na pierwszych zdjęciach z filmu 

"Lokatorka" to film w reżyserii Michała Otłowskia, który ma odsłonić kulisy działania mafii reprywatyzacyjnej i nawiązać do tajemniczej śmierci członkini Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów - Jolanty Brzeskiej. 

W opisie fabuły czytamy, że akcja ma rozgrywać się na warszawskim Mokotowie, gdzie spokój mieszkańców lokalnej kamienicy zakłóca pojawienie się (rzekomo) prawnego właściciela budynku. Mężczyzna w bezwzględny sposób zaczyna zmuszać lokatorów do wyprowadzki, jednak niejaka Janina Markowska odmawia opuszczenia rodzinnego lokum. Następnie znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a do akcji wkracza policja. Tajemnicze zaginięcie kobiety naprowadza służby na trop szeroko zakrojonej intrygi, w którą uwikłane są wysoko postawione osoby w państwie.

"Lokatorka" - kiedy premiera filmu?

Data premiery filmu "Lokatorka" nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że produkcja zadebiutuje jeszcze w 2021 roku. Za reżyserię odpowiada Michał Otłowski ("Diablo. Wyścig o wszystko), scenariusz zaś napisali Jacek Matecki i Tomasz Klimala ("365 dni"). W rolach głównych wystąpili między innymi: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Irena Melcer, Leszek Lichota, Sławomira Łozińska, Piotr Głowacki oraz Kamil Nożyński.

Zdjęcia z filmu "Lokatorka" znajdziecie w naszej galerii.