Zamknij

Lou Cutell nie żyje. Gwiazdor serialu "Kroniki Seinfelda" miał 91 lat

24.11.2021 07:29
Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

Zmarł Lou Cutell - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, który zasłynął rolą w serialu "Kroniki Seinfelda". Jego kariera trwała ponad pół wieku. Miał 91 lat.

21 listopada 2021 roku odszedł Lou Cutell. Był amerykańskim aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym, który w ciągu ponad 50 lat kariery aktorskiej wystąpił w niezliczonej ilości produkcji. Miał 91 lat.

Lou Cutell nie żyje

Jak donosi Deadine, informację o śmierci Cutella podał jego przyjaciel Mark Furman za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Po 91 latach wspaniałego życia mój przyjaciel Lou Cutell wrócił do domu. Aktor filmowy, teatralny i charakterystyczny. Zadziwiający Larry w "Wielkiej przygodzie Pee Wee Hermana", Ass Man w "Kronikach Seinfelda", Abe w 4. odcinku 12. sezonu "Chirurgów". W 1986 roku zabrał mnie do domu Lucille Ball. Spoczywaj w pokoju Lou.

Nie podano przyczyn zgonu aktora.

Lou Cutell urodził się 6 października 1930 roku w Nowym Jorku. Wraz z rodziną przeniósł się do Los Angeles, gdzie ukończył University of California. Karierę aktorską rozpoczął w roku 1961 w broadwayowskiej sztuce "The Young Abe Lincoln". Przed kamerą po raz pierwszy stanął 3 lata później na planie serialu "The Dick Van Dyke Show", wcielając się w Vinnie'ego. Pierwszym filmem Cutella był horror science fiction "Frankenstein Meets the Space Monster" z 1965 roku, w którym zagrał postać doktora Nadira.

Największa kariera Cutella to okres lat 70. - 90., kiedy wziął udział w produkcjach, przynoszących mu największą rozpoznawalność. W tym czasie zagrał między innymi w takich tytułach jak "Statek miłości", "Kochanie zmniejszyłem dzieciaki", "Alice", "The Bob Newhart Show", "Nosorożec", "Młody Frankenstein", "Największy kochanek świata", "Bardzo dziki zachód", "The Mary Tyler Moore Show", "Barney Miller", "Czarny marmur", "Kojak", "Moja mama jest wilkołakiem", czy "Bridget Loves Bernie".

Najsłynniejszymi rolami Lou Cutella były występy w filmie Tima Burtona "Wielka przygoda Pee Wee Hermana" z 1985 roku i serialu komediowym "Kroniki Seinfelda" z 1989 roku. W pierwszej z produkcji wcielił się w Zadziwiającego Larry'ego - postać drugoplanową, ale zapadającą w pamięć. W kultowym sitcomie grał natomiast doktora Howarda Coopermana.

W nowym milenium występował na Broadwayu, a także tworzył sztuki. Kontynuował również karierę telewizyjną i filmową, pojawiając się w takich produkcjach, jak "Jak poznałem waszą matkę", "Polowanie na druhny", "Na wzgórzach Hollywood", "Bez śladu" czy "Pohamuj entuzjazm". Ostatnią rolą Cutella był epizodyczny występ w 12. sezonie serialu "Chirurdzy".

RadioZET.pl/Deadline/Facebook