Zamknij

"Love and Monsters" – zwiastun Monster Movie w stylu „Cichego Miejsca”

16.09.2020 17:17
Dylan O'Brien, Więzień Labiryntu
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

„Love and Monsters” – w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun komedii romantycznej, pomieszanej z monster-movie i horrorrem, swoim klimatem przypominającej urokliwy film „Wiecznie żywy”.

„Love and Monsters” to opowieść o post-apokaliptycznym świecie, w którym rządzą potwory, które pewnego dnia zwyczajnie pojawiły się na Ziemi. Punkt wyjściowy filmu przypomina więc koncepcję, którą mogliśmy zobaczyć w horrorze „Ciche miejsce”, czy głośnym „Nie otwieraj oczu” Netfliksa.

Produkcja opowiada o młodym chłopaku, który w siedem lat po „Potworo-Apokalipsie” kryje się pod ziemią, unikając w ten sposób potworów. Kiedy pewnego dnia udaje mu się przez radio połączyć ze swoją dawną licealną dziewczyną, postanawia wyruszyć na poszukiwania ukochanej.

Czeka go niezwykle trudna wyprawa, usłana przeciwnościami losu oraz potworami, kryjącymi się niemal na każdym kroku. Czego jednak nie robi się dla miłości?

„Love and Monsters” – zwiastun

Zwiastun filmu „Love and Monsters”, który właśnie pojawił się w sieci prezentuje się następująco:

„Love and Monsters” – obsada i ekipa

Za kamerą filmu „Love and Monsters” stanął Michael Matthews, odpowiedzialny za film „Pięć palców dla Marsylii”. Scenariusz do filmu powstał w głowie Briana Duffielda, scenarzysty znanego z filmów „Opiekunka”, czy „Głębia strachu”. Duffield współpracował z Matthew Robinsonem, scenarzystą i reżyserem filmu „Było sobie kłamstwo”. Patrząc na wcześniejsze dokonania wszystkich członków ekipy, „Love and Monsters” zapowiada się na intrygującą mieszankę komedio-horroru.

Przed kamerą zobaczymy natomiast gwiazdę serialu „Teen Wolf. Nastoletni Wilkołak”, czy serii „Więzień Labiryntu” – Dylana O’Briena. Wybrankę jego serca gra Jessica Henwick, która występowała wcześniej w serialach „Iron Fist”, „The Defenders”, a także „Grze o tron” (jako Nymeria Sand). W filmie zobaczymy także Michalea Rookera, najlepiej znanego z roli Yondu w obu częściach „Strażników Galaktyki” oraz Arianę Greenbalt, najprawdopodobniej w roli jego córki.

Zobacz także

„Love and Monsters” – kiedy premiera?

Premiera filmu na amerykańskich platformach streamingowych ma odbyć się już 16 października. Film miał trafić do kin, jednak z powodu pandemii koronawirusa, zdecydowano się wypuścić go online. W tym momencie nie wiadomo jeszcze czy i kiedy film dostępny będzie w Polsce.

Czytaj także: Aaron Sorkin zmierza po kolejnego Oscara. Zwiastun nowego filmu Netflixa.