Zamknij

„Luca“ – nowa animacja Pixara na świeżym zwiastunie. Kiedy premiera? [WIDEO]

29.04.2021 16:24
Luca - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Disney

„Luca“ to najnowsza animacja wytwórni Pixar, opowiadają o dwóch przyjaciołach, którzy ukrywają przed światem, że… mogą zamieniać się w ryby. Co już wiemy o nowym filmie nagradzanej wieloma Oscarami wytwórni? Kiedy premiera?

Oscary 2021 rozdane. Wytwórnia Pixar po raz kolejny zgarnęła statuetkę dla najlepszego filmu animowanego za produkcję „Co w duszy gra”. Teraz zaprezentowano zwiastun nowej animacji słynnego studia filmowego. Czy będzie to silny kandydat do kolejnej nominacji? Przekonamy się w kolejnych miesiącach.

Główny bohater spędza niezapomniane wakacje w pięknej nadmorskiej miejscowości z nowo poznanym przyjacielem, który skrywa pewien zaskakujący sekret. Chłopiec potrafi zmieniać się w podwodną istotę. Szybko okazuje się, że także Luca posiadł niezwykły dar. Chłopcy będą musieli ukrywać jednak swoje umiejętności przed mieszkańcami miasteczka.

„Luca” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun nowej animacji. Materiał prezentuje się następująco:

„Luca” – obsada i ekipa 

Film jest pełnometrażowym debiutem włoskiego twórcy animacji Enrico Casarosy, który od lat współpracować ze studiem Pixar, jako szef działu kreatywnaego i jeden z rysowników. Scenariusz do filmu powstał w głowie Jessego Andrewsa i Mike’a Jonesa, a głosów postaciom w oryginalnej wersji językowej użyczają: Jacob Tremblay, Jack Dylan Grazer, Maya Rudoplh, Jim Gaffigan oraz Marco Barricelli, Emma Berman i Saverio Raimondo.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Luca” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować w polskich kinach już 18 czerwca.

Czytaj także: Pixar szykuje pierwszą produkcję z transpłciową nastolatką i szuka odpowiedniej osoby do dubbingu

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZet.pl