Zamknij

Najnowszy film Pedro Almodóvara na otwarcie kin 21 maja [WIDEO]

14.05.2021 12:26
Ludzki głos - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Gutek Film

„Ludzki głos“ to najnowszy film hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara. Produkcja z udziałem Tildy Swinton to anglojęzyczny debiut twórcy słynnego „Volver“ i nagrodzonego Oscarem obrazu „Porozmawiaj z nią”. O czym opowiada najnowszy projekt?

„Ludzki głos“ Pedro Almodóvara otworzy kina po wielomiesięcznym zamknięciu. Dystrybutor Gutek Film zdecydował się wyjść naprzeciw decyzji rządu o przyspieszeniu otwarcia placówek kultury – kin i teatrów – i zdecydował się przyspieszyć premierę swojego najnowszego filmu o ponad dwa miesiące. Tym samym to właśnie „Ludzki głos” otworzy okres premier kinowych.

„The Human Voice”, które powstało w trakcie pandemii koronawirusa, pojawiło się w programie festiwalu w Wenecji, gdzie zdobyło przychylność widzów i krytyków. Najnowszy film Almodóvara to krótkometrażowa produkcja z udziałem Tildy Swinton, przyglądająca się burzliwej rozmowie telefonicznej pewnej kobiety, która prowadzi dyskusję ze swoim kochankiem o tym, że ten planuje poślubić inną.

Film jest adaptacją sztuki teatralnej autorstwa Jean Cocteau. Pierwsza anglojęzyczna produkcja hiszpańskiego reżysera będzie wyświetlana w kinach, wraz ze specjalną, 45-minutową dyskusją z twórcami, poświęconą wyborom artystycznym dzieła.

Jak czytamy w oficjalnych materiałach – rozmowa ta jest integralną częścią doświadczenia filmowego.

„Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów [twórcy] mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i – wspólnych! – planach na niedaleką przyszłość”.

„Ludzki głos” – zwiastun

Film promowany jest następującym zwiastunem:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Ludzki głos” – obsada i ekipa 

Pedro Almodóvar jest scenarzystą i reżyserem shorta, a na ekranie możemy oglądać Tildę Swinton. Co ciekawe - wedle oficjalnych informacji w produkcji pojawić się także epizodycznie członkowie rodziny Almodóvara: Augustin, Miguel i Pablo.

„Ludzki głos” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na pierwszy dzień ponownego otwarcia kin, czyli 21 maja.

RadioZet.pl/IMDB/materiały prasowe Gutek Film