Zamknij

M jak Miłość: Gwiazda serialu została posłanką. Dostała się z listy PiS

Maciej Friedrich
15.10.2019 10:49
M jak Miłość: Gwiazda serialu została posłanką. Dostała się z listy PiS
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Fani serialu „M jak Miłość” z pewnością pamiętają Dominikę Figurską (obecnie Chorosińską), która wcielała się w postać Ewy Nowickiej w „M jak Miłość”. Aktorka postawiła na karierę polityczną. W tegorocznych wyborach dostała się do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Dominika Chorosińska lepiej znana jest telewidzom jako Dominika Figurska. Polska aktorka teatralna i filmowa ma na swoim koncie kilka docenionych ról. Sympatię zyskała między innymi jako Ewa Nowicka-Skalska z „M jak Miłość” i Karolina Florczak z „Barw szczęścia”. W ostatnich latach na ekranie mogliśmy oglądać ją rzadko, w 2016 roku zagrała w „Smoleńsku”, a rok później w „Dwóch koronach”. Dominika poświęciła się karierze politycznej i dziennikarskiej. Jest związana z Telewizją Polską, a w 2018 roku uzyskała mandat w wyborach samorządowych, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Teraz może dopisać do swojego konta kolejny polityczny sukces.

M jak Miłość: Dominika Chorosińska Figurska-Chorosińska dostała się do Sejmu

W rozmowie z Radiem ZET Dominika Figurska-Chorosińska nie potrafiła powiedzieć, ilu jest posłów i senatorów. Poległa również na pytaniu o pierwszego niekomunistycznego premiera Polski. Wydawać by się mogło, że brak merytorycznej wiedzy nie wróży jej sukcesu w wyborach. Tymczasem była gwiazda „M jak Miłość”, startując z 24. miejsca w 20. okręgu wyborczym, dostała się do Sejmu. Aktorka startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości.

 Ilu posłów i senatorów liczy polski parlament? Kandydatka PiS: Yyy... nie wiem

Chorosińska otrzymała 9396 głosów (dane z 661 na 669 obwodowych komisji wyborczych – 98,8 procent). Zdobyła tym samym czwarty wynik na liście PiS. To duży sukces, zważywszy na fakt, że wiele osób wypominało jej dwulicowość. Aktorka kandydowała do Parlamentu Europejskiego z hasłem „Rodzina sercem Europy”. Zdaniem wielu osób nie licowało ono z jej prywatną historią. Swego czasu dużo mówiło się o romansie Dominiki Chorosińskiej i jej nieślubnym dziecku.

Przypomnijmy, że kilka lat temu aktorka miała romans ze starszym od siebie mężczyzną i zaszła z nim w ciążę. Figurska wróciła jednak do męża, który uznał dziecko za swoje. Łącznie, para wychowuje piątkę potomstwa. Obecnie deklaruje konserwatywne poglądy i głęboką wiarę.

 Dominika Figurska kandydatką do Parlamentu Europejskiego. Internauci wytykają jej brak moralności

Tym wszystkim hejterom, którzy jeszcze nie wiadomo, co napiszą, odpowiem krótko. Kryzys w moim małżeństwie należy do historii, on nas bardzo wzmocnił. Jesteśmy szczęśliwą, kochającą się rodziną, która opiera się na fundamentach takich, jak miłość i wiara. To jest nasz świat – odpowiedziała krytykom.

Zagłosuj

Głosowałeś/aś w wyborach?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF