Zamknij

„M jak Miłość”: Marię Zduńską miała zagrać inna aktorka. To nie Małgorzata Pieńkowska jako pierwsza dostała propozycję

Redakcja
16.01.2019 11:41
„M jak Miłość”: Marię Zduńską miała zagrać inna aktorka. To nie Małgorzata Pieńkowska jako pierwsza dostała propozycję
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Większość fanów nie wyobraża sobie „M jak Miłość” bez postaci Marii, w którą wciela się Małgorzata Pieńkowska. Okazuje się, że propozycję roli otrzymała przed nią inna znana aktorka. Kto miał szansę wcielić się w Zduńską?

M jak Miłość” to jeden z największych serialowych hitów, który osiągnął pełnoletniość. Od pierwszego odcinka, wyemitowanego 4 listopada 2000 roku, perypetie Mostowiaków, Zduńskich i innych bohaterów śledzą z zainteresowaniem miliony Polaków. Za sukces produkcji odpowiada między innymi doskonała obsada, która pomogła stworzyć wyrazistych i zapadających w pamięć bohaterów. Duża w tym zasługa Ilony Łepkowskiej, scenarzystki, która często nazywana jest królową polskich seriali. I choć w serialu nastąpiło kilka roszad personalnych (odszedł między innymi Kacper Kuszewski), na ekranie wciąż możemy zobaczyć bohaterów, których znamy od początku.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci jest Maria Zduńska-Rogowska, córka Mostowiaków. Wciela się w nią Małgorzata Pieńkowska, doświadczona aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Poza „M jak Miłość” jej talent podziwiać mogliśmy między innymi w Teatrze Telewizji, „Klanie” czy „Drugiej szansie”. W 2015 roku Pieńkowska wystąpiła także w „Tańcu z gwiazdami” emitowanym przez Polsat. W duecie ze Stefano Terrazzino zajęła czwarte miejsce, odpadając w ósmym odcinku.

EN_01349726_0012
fot. Marta Gostkiewicz/TVP/East News

Małgorzata Pieńkowska mogła nie zagrać w „M jak Miłość”

Choć teraz widzowie nie wyobrażają sobie w roli Zduńskiej nikogo innego, podczas prac nad serialem jej kandydatura nie była wcale oczywista. Jak informuje „Świat seriali”, Ilona Łepkowska widziała w tej roli inną znaną aktorkę. Jako pierwsza propozycję roli otrzymać miała Danuta Stenka, która jednak odmówiła ze względów rodzinnych.

– Nie chciałabym, zajęta pracą, przegapić dorastania moich córek, zmarnować ich uczuć i talentów. One są dla mnie najważniejsze – wyznała w wywiadzie.

Danutę Stenkę mogliśmy oglądać między innymi w serialu „Diagnoza”, gdzie wcieliła się w czarny charakter. Głośno było o odważnej scenie erotycznej w wykonaniu aktorki. Ciekawe, czy choć przez chwilę żałowała, że nie zdecydowała się na udział w „M jak Miłość”.

EN_01347491_0698
fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

RadioZET.pl/MF