Zamknij

Duch Lucjana Mostowiaka w „M jak miłość”

Redakcja
19.01.2018 15:22
Duch Lucjana Mostowiaka w „M jak miłość”
fot. ons.pl

Ależ to piękne! Jak informuje „Super Express", w jednym z najbliższych odcinków serialu „M jak miłość" duch Lucjana Mostowiaka odwiedzi Grabinę, by uczcić rocznicę ślubu z Barbarą. W tym wyjątkowym dniu seniorka rodu otrzyma piękne kwiaty.

— W rocznicę ślubu po śmierci Lucjana przychodzą kwiaty. Ogromne wzruszenie. Skąd? Gdzie? Dlaczego one przyszły? Nie będę tego wyjaśniać... Przepiękna scena. Scena, która mnie osobiście prywatnie wzruszyła — zdradziła wcześniej Teresa Lipowska w rozmowie z dziennikiem „Super Express”. Okaże się, że Lucjan wcześniej zamówił kwiaty dla ukochanej żony. Zapowiadają się więc piękne, bardzo wzruszające sceny!

Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Śmierć wybitnego aktora wymusiła na scenarzystach uśmiercenie także jego bohatera, Lucjana Mostowiaka, w którego wcielał się od samego początku serialu, a więc od 2000 roku.

Zobacz także

„Odszedł dzisiaj nasz Przyjaciel, wielki Aktor, najważniejszy człowiek z naszej serialowej rodziny i kochany przez miliony Polaków Lucjan Mostowiak. Mieliśmy to szczęście, że przez wiele lat był naszym kolegą, Mistrzem i nauczycielem. Pogrążeni w smutku składamy najszczersze wyrazy współczucia żonie Krystynie i całej rodzinie. Witku nigdy Cię nie zapomnimy, pozostaniesz w naszych sercach na zawsze! Kochamy Cię...” — tak brzmiał wpis na stronie internetowej tvp.pl po tym, gdy dowiedzieliśmy się o śmierci Witolda Pyrkosza ponad pół roku temu.

Zobacz także

Witold Pyrkosz nazywany był „królem polskich seriali”. Aktor wcielał się m.in. w pamiętnego Pyzdrę z „Janosika”, Wichurę z „Czterech pancernych i psa”, Balcerka z „Alternatyw 4” oraz oczywiście seniora rodu Mostowiaków w „M jak miłość”.

Nowe odcinki „M jak miłość” w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 20:50 w TVP2.

RadioZET.pl/SI