Zamknij

Netflix pokaże ostatni film Chadwicka Bosemana. Co już wiemy o „Ma Rainey: Matka Bluesa”?

01.10.2020 15:17
Chadwick Boseman, Netflix,
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Chadwick Boseman to amerykański aktor najlepiej znany z roli króla T’Challi w filmach Marvel Cinematic Universe. Aktor nieoczekiwanie zmarł w sierpniu tego roku. Jak się okazało – po wieloletniej walce z rakiem. Teraz Netflix pokazał pierwsze materiały z ostatniej roli Amerykanina.

Chadwick Boseman wystąpił w swojej karierze w wielu filmach, w tym w kilku głośnych filmach biograficznych, jak chociażby „Get On Up”, gdzie wcielił się w postać muzyka Jamesa Browna, czy „42”, w którym wcielił się w bejsbolistę Jackiego Robinsona.

Okazuje się, że ostatnim filmem w karierze aktora również był film biograficzny, poświęcony ważnej afroamerykańskiej ikonie. Mowa o filmie „Ma Rainey: Matka Bluesa”, przyglądającym się sylwetce piosenkarki bluesowej Ma Rainey oraz jej drodze na szczyt i zostaniu okrzykniętą „Mother Of The Blues”, „Matką Bluesa”.

W rolę słynnej piosenkarki wcieliła się Viola Davis. Chadwick Boseman gra natomiast trębacza, występującego w jej zespole. Film ma opowiadać nie tylko o muzyce, ale także o napięciach społecznych i życiu ciemnoskórych mieszkańców Chicago pod koniec lat 20 XX wieku.

Zobacz także

„Ma Rainey: Matka Bluesa” – pierwsze zdjęcia z filmu

Netflix opublikował właśnie pierwsze materiały promocyjne nadchodzącego filmu w swoich mediach społecznościowych. Prezentują się one następująco:

„Ma Rainey: Matka Bluesa” – obsada i ekipa

Za sterami filmu stoi George C. Wolfe, reżyser sztuk teatralnych, wystawianych na Broadwayu, który ma na koncie także szereg filmów, takich jak: „Nie jesteś sobą”, „Noce w Rodanthe”, czy „The Immortal Life of Henrietta Lacks”. Przed kamerą zobaczymy zaś: Violę Davis, Chadwicka Bosemana, Glynna Turmana, Colmana Domingo, Michaela Pottsa, czy Taylour Page.

„Ma Rainey: Matka Bluesa” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować na platformie streamingowej Netflix 18 grudnia tego roku.

Czytaj także: Co najchętniej oglądali Polacy we wrześniu na Netflixie?