Zamknij

"Ma Rainey: Matka Bluesa" – ostatnia rola tragicznie zmarłego Chadwicka Bosemana. Jest zwiastun

20.10.2020 17:45
Chadwick Boseman, Ma Rainey: Matka Bluesa, kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

Chadwick Boseman to amerykański aktor, najlepiej znany z roli króla Ch’Talli, czyli Czarnej Pantery w filmach Marvel Cinematic Univserse. Aktor słynął także z wielu ciekawych ról postaci historyczych. Właśnie pojawił się zwiastun jego ostatniej filmowej roli. Co już wiemy o filmie „Ma Rainey: Matka Bluesa”?

Chadwick Boseman nieoczekiwanie zmarł w wyniku raka w młodym wieku 44 lat pod koniec sierpnia. Pozostawił po sobie ciekawą spuściznę różnorodnych produkcji filmowych, w której przeplatają się losy bohaterów, bazujących na prawdziwych postaciach oraz zestaw mężczyzn o pewnym szczególnym zestawie umiejętności, w tym superbohaterów.

Rola trębacza Leveego, współpracującego z wokalistką bluesa Ma Rainey okazała się jego ostatnią rolą filmową. Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun produkcji Netflixa.

„Ma Rainey: Matka Bluesa” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Ma Rainey: Matka Bluesa” – obsada i ekipa

Film wyreżyserował George C. Wolfe na podstawie scenariusza sztuki teatralnej Augusta Wilsona, bazującej na prawdziwym życiu Gertrude Malissy Pridgett, występującej na scenie pod pseudonimem Ma Rainey. 

Przed kamerą zobaczymy zaś: Violę Davis, Chadwicka Bosemana, Glynna Turmana, Colmana Domingo, Michaela Pottsa, czy Taylour Page.

„Ma Rainey: Matka Bluesa” – kiedy premiera?

Film ma trafić na platformę streamingową Netflix już 18 grudnia.

Czytaj także: Bruce Willis ponownie jako John McClane, bohater "Szklanej Pułapki". Co wiemy o nowym „DieHard”?