Zamknij

Macaulay Culkin kończy 40 lat. Jak dziś wygląda filmowy "Kevin sam w domu"?

26.08.2020 19:45
Macaulay Culkin
fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East

Macaulay Culkin kończy 40 lat. Gwiazdor, który najbardziej znany jest widzom z filmu "Kevin sam w domu" świętuje okrągłe urodziny. Choć w jego życiu nie brakowało dramatów, takich jak chociażby uzależnienie od narkotyków czy walka z depresją, dziś wyszedł na prostą. Jak się zmienił?

Macaulay Culkin świętuje 40 urodziny. Międzynarodową sławę zyskał dzięki roli w filmach "Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku" wcielając się w postać niesfornego Davida McCallistera. Zbyt szybka sława negatywnie odbiła się na młodym aktorze. Przez lata zmagał się z depresją i uzależnieniem od narkotyków. Jakby tego było mało, w domu Culkina również nie było za wesoło. Po latach dorosły już aktor wyznał, że jego ojciec znęcał się nad nim psychicznie i fizycznie.

"Ojciec nigdy nie pytał mnie, czy mam ochotę w czymś zagrać albo co myślę o scenariuszu. (...) Kiedy miałem 12 lat, przestałem rozumieć, co to znaczy normalne życie. Wiedziałem tylko, że moje takie nie jest - mówił gwiazdor "Kevina" w wywiadach. Kolejne lata przyniosły nieudane małżeństwo, mnóstwo romansów i nadużywanie zakazanych substancji.17 września 2004 roku Macauley został aresztowany w Oklahomie za posiadanie 17,3 g marihuany, 16,5 mg alprazolamu i 32 mg klonazepamu.

Macauley Culkin świętuje 40. urodziny. Tak zmienił się filmowy "Kevin"

Na dłuższy czas Culkin wycofał się też z aktorskiego życia. Nie grał w żadnych filmach, a jego obecność w mediach związana była jedynie z licznymi skandalami.

Macaulay postanowił wyjść nieco poza aktorstwo. Gwiazdor "Kevina" opublikował w 2006 roku autobiograficzną książkę "Junior". Próbował też swoich sił jako wokalista grupy "The Pizza Underground". Na przestrzeni lat udało mu się wyjść na prostą.

Macaulay Culkin powoli zaczął pojawiać się też ponownie w filmach. Culkin zagrał drugoplanową rolę w filmie Setha Greena "Changeland"."Choć gram jak stetryczały dziadek, miło było wrócić do zawodu i przez chwilę pobawić się w aktorstwo" - mówił aktor. Gwiazdor wystąpi również w serialu "American Horror Story". Premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Serialowy Kevin wciąż ma rzesze fanów wielu pokoleń. Na Instagramie śledzi go aż milion followersów, którzy komentują jego zdjęcia, z dziś składają mu życzenia z okazji 40. urodzin.

Posłuchaj podcastu

 

RadioZet.pl