Zamknij

Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska na pierwszych zdjęciach z filmu "Fucking Bornholm" [FOTO]

01.06.2021 11:27
Fucking Bornholm Stuhr Grochowska
fot. Jakub Stolecki/materiały prasowe Next Film

Next Film zaprezentował pierwsze fotosy z filmu "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak. Film ma być obrazem współczesnych 40-latków. Główne role grają w nim Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska.

Trwają zdjęcia do filmu "Fucking Bornholm", w którym główne role grają Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska. W obsadzie znaleźli się też Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki oraz Magnus Krepper w epizodycznej roli. Produkcja stanowi ekranizację słuchowiska Empik Go o tym samym tytule, którego pomysłodawczynią była reżyserka filmu - Anna Kazejak.

Fucking Bornholm: Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska na pierwszych zdjęciach z filmu [FOTO]

"Fucking Bornholm" to komediodramat, w którym będą mogli przejrzeć się współcześni 40-latkowie. Film ma dotykać tematu tożsamości w czasach, w których znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Na pierwszych zdjęciach widzimy parę głównych bohaterów, w których wcielają się Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska, ich filmowe dzieci oraz malownicze krajobrazy duńskiej wyspy.

Fucking Bornholm_zdj. Jakub Stolecki (2)
fot. Jakub Stolecki/materiały prasowe Next Film
Fucking Bornholm_zdj. Jakub Stolecki (1)
fot. Jakub Stolecki/materiały prasowe Next Film
Fucking Bornholm_zdj. Jakub Stolecki (3)
fot. Jakub Stolecki/materiały prasowe Next Film

"Fucking Bornholm" - O czym będzie nowy film Anny Kazejak?

"Fucking Bornholm" jest filmem opartym na słuchowisku Empik Go o tym samym tytule, którego pomysłodawczynią była Anna Kazejak. W głównych rolach mogliśmy wówczas usłyszeć Michała Czerneckiego i Magdalenę Różczkę oraz Leszka Lichotę i Olgę Kalicką. Teraz w rolę idealnego małżeństwa 40-latków, które tak naprawdę przechodzi poważny kryzys, wcielają się Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska, zaś ich wieloletniego przyjaciela gra Grzegorz Damięcki. W roli jego znacznie młodszej i niedopasowanej pokoleniowo dziewczyny zobaczymy natomiast Jaśminę Polak.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze polskie seriale na Netflix. Które produkcje warto obejrzeć? [LISTA TOP 5]

Film ma pokazywać konsekwencje braku szczerych rozmów wśród najbliższych na przykładzie historii grupy przyjaciół, którzy postanawiają spędzić długi weekend z dziećmi na malowniczej wyspie Bornholm. Incydent między najmłodszymi uczestnikami wycieczki stanie się zarzewiem kryzysu i katalizatorem zmiany w relacjach łączących całą grupę.

Choć temat filmu jest ważki, ma być podany w sposób lekki i komediowy. Anna Kazejak, reżyserka i współscenarzystka filmu, tak zapowiada swoje najnowsze dzieło:

- Wierzę, że istnieje duża szansa na opowiedzenie uniwersalnej, przejmującej historii o zmaganiu się ludzi z własną naturą, siłowaniu się z konwenansem. O odpowiedzialności za dzieci i za "drugą połowę". Szalenie istotny jest ton, w którym film zostanie opowiedziany – lekki i momentami zabawny. Chodzi nam bowiem o osadzenie tej historii w konwencji dramato-komedii, nie zaś ciężkiego dramatu.

"Fucking Bornholm" - Kiedy premiera?

Film jest dziełem Anny Kazejak, reżyserki "Skrzydlatych świń" i "Obietnicy", która na swoim koncie ma także seriale "Szadź", "Bez tajemnic" i "O mnie się nie martw". Scenariusz "Fucking Bornholm" napisała wraz z Filipem Kasperaszkiem, który pracował też nad serialem audio. Autorem zdjęć do filmu jest Jakub Stolecki, zaś jego producentką - Marta Lewandowska z Friends With Benefits Studio. Koproducentami - TVN oraz Empik Go. Za dystrybucję odpowiada Next Film. Ogólnopolska premiera została zaplanowana na 2022 rok. Wcześniej projekt będzie prezentowany w prestiżowym programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes na targach Marché du Film podczas 74. MFF w Cannes.

RadioZET.pl/Next Film