Zamknij

Magdalena Koleśnik laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Aktorka namawia do protestu

30.11.2021 15:26
Magdalena Koleśnik
fot. VIPHOTO/East News

Magdalena Koleśnik największą nadzieją polskiego kina. Aktorka otrzymała prestiżową Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Koleśnik wykorzystała ten moment i wystosowała ważny apel. Co powiedziała?

Magdalena Koleśnik laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Aktorka została uznana za nadzieję polskiego kina. O prestiżową statuetkę powalczył m.in. z Marią Dębską, Piotrem Trojanem, Tomaszem Włosokiem czy Tomaszem Ziętkiem. Koleśnik odebrała nagrodę zdalnie, ale wystosowała ważny apel. Co powiedziała?

Zobacz także:  Rodzina Guccich pozwie Ridleya Scotta? Członkowie klanu nie są zadowoleni z "Domu Gucci"

Magdalena Koleśnik laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Aktorka namawia do protestu

Magdalena Koleśnik to 31-letnia aktorka z Białegostoku, która widzom dała się poznać w serialach "BrzydUla" i "Kruk", ale największą rozpoznawalność przyniosła jej rola w filmie "Sweat" Magnusa von Horna, gdzie wcieliła się w popularną influencerkę, promującą zdrowy styl życia. Sylwia jest ceniona i może się pochwalić wieloma obserwatorami, jednak sztuczny świat powoli zaczyna ją męczyć, a samotność boleśnie doskwierać. Poniżej oficjalny zwiastun filmu.

Magdalena Koleśnik postanowiła wykorzystać to, że została wyróżniona. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego nie odebrała osobiście, zamiast tego połączyła się online. W przemówieniu nawiązała do kryzysu migracyjnego na granicy i walki o prawa kobiet w Polsce. Aktorka zachęcała do wzięcia udziału w grudniowych protestach.

Bo w naszym kraju dzieje się źle. Nie są bezpieczne kobiety, nie są bezpieczne mniejszości seksualne, nie są bezpieczni migranci. I patrzę na ten Pacyfik i marzę, że kiedyś to się zmieni 

Magdalena Koleśnik
Magdalena Koleśnik
fot. Adam Jankowski/REPORTER/East News

Przypominamy, że Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego jest przyznawana aktorom i aktorkom, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat. W tym roku nominowani byli: Magdalena Koleśnik ("Sweat"), Maria Dębska ("Bo we mnie jest seks"), Piotr Trojan ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"), Tomasz Włosok ("Piosenki o miłości") oraz Tomasz Ziętek ("Hiacynt").

Zobacz także:  Śmierć Natalie Wood nie była przypadkiem? Mija 40 lat

RadioZET.pl