Zamknij

„Magnezja” – zwiastun czarnej komedii od twórców „Disco Polo”

17.09.2020 10:25
Magnezja, Mateusz Kościukiewicz, Dawid Ogrodnik
fot. materiały prasowe Kino Świat/Anna Wloch

„Magnezja” w reżyserii Macieja Bochniaka to osadzona na przełomie lat 20. i 30. opowieść o wojnie gangów na pograniczu sowiecko-polskim. Pojawił się pierwszy intrygujący zwiastun. Kiedy premiera filmu "Magnezja"? Kto w nim zagra? Znamy odpowiedzi.

„Magnezja” Macieja Bochniaka opowie historię członków lokalnego gangu, którzy próbują zachować swoją sieć wpływów, po tym, jak schedę po zmarłym bezwzględnym szefie przejmuje jego córka.

Kobieta próbuje kontynuować szemrane interesy ojca z pomocą swoich sióstr, ale na horyzoncie pojawiają się nowi zainteresowani przygraniczną strefą wpływów. Rodzina Lewenfiszów będzie musiała poradzić sobie z grupą sowieckich bandytów, pod przewodnictwem nieokiełznanego konserwatysty o wdzięcznym pseudonimie „Lew”.

Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów – czytamy w dalszym oficjalnym opisie fabuły.

„Magnezja” zapowiedziana jest jako czarna komedia, która zaskoczy widzów licznymi zwrotami akcji.

„Magnezja” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy teaser-trailer filmu. Prezentuje się następująco:

„Magnezja” – obsada i ekipa

Za sterami filmu „Magnezja” stoi Maciej Bochniak, reżyser filmu „Disco Polo”, znany także z pracy przy takich produkcjach serialowych, jak: „Belfer”, „Diagnoza”, czy „Szadź”. Bochniak jest też współautorem scenariusza filmu, który napisał wraz z Mateuszem Kościukiewiczem, z którym pracował już przy „Disco Polo”.

Na ekranie zobaczymy natomiast: Dawida Ogrodnika, Mateusza Kościukiewicza, Maję Ostaszewską, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Małgorzatę Gorol, Andrzeja Chyrę, czy Bartosza Bielenię.

Za zdjęcia odpowiada Paweł Chorzępa, zaś muzykę skomponował nominowany do Oscara kompozytor Jan A.P Kaczmarek.

„Magnezja” – kiedy premiera?

Dokładna data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Materiały promocyjne produkcji mówią jedynie „wkrótce w kinach”.

Czytaj także: "Listy do M. 4": Cezary Pazura, Rafał Zawierucha i inni jako nowi bohaterowie. Co o nich wiemy?