Zamknij

Malcolm & Marie: film nakręcony podczas kwarantanny. Netflix kupił go za 30 mln

14.09.2020 13:02
Zendaya, czerwony dywan, malcolm & marie
fot. Invision/Invision/East News

„Malcolm & Marie” w reżyserii Sama Levinsona to film, który powstał w przeciągu kilku tygodni, nakręcony całkowicie podczas kwarantanny. Teraz platforma Netflix kupiła prawa do jego dystrybucji za 30 mln.

„Malcolm & Marie” to produkcja, która powstała z potrzeby serca twórców serialu „Euforia”. Gdy stacja HBO w połowie marca zawiesiła prace na planie 2. sezonu popularnego serialu Sama Levinsona, jedna z jego gwiazd – aktorka Zendaya – poprosiła reżysera o stworzenie projektu, którym mogliby zająć się podczas miesięcy, których nie spędzą razem na planie.

„Malcolm & Marie” – film powstał w ekspresowym tempie

Levinson chętnie zgodził się, gdyż również miał ochotę zająć się jakimś projektem artystycznym w czasie przerwy w zdjęciach swojego hitowego serialu. W ciągu 6 dni mężczyzna przygotował scenariusz projektu, który nazwał „Malcolm & Marie”. Następnie niewielka ekipa filmowa zebrała się na terenie The Caterpilar House w Carmel w stanie Kalifornia i w ciągu kilkunastu dni – między 17 czerwca, a 2 lipca, w całości nagrali film, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.

Czytaj także: Diuna: Oficjalny zwiastun filmu Denisa Villeneuve'a w sieci. Kiedy premiera? 

„Malcolm & Marie” – wariacja na temat „Historii małżeńskiej”

„Malcolm & Marie” ma być czarno-białą opowieścią skupiająca się na młodej parze małżeńskiej, która wdaje się w kłótnię po premierze filmowej najnowszego dzieła mężczyzny.

Dziennikarze Deadline, którzy jako pierwsi poinformowali o projekcie, opisali obraz jako „(…) produkcję w duchu „Historii Małżeńskiej”, w której podjęte zostały społeczne tematy, którymi obecnie żyje świat.

„Malcolm & Marie” – obsada i ekipa

W rolach głównych, znana z „Euforii”, dwóch filmów o Spider-Manie oraz zbliżającej się wielkimi krokami "Diuny" Zendaya oraz znany z „Tenet” i „BlacKkKlansman. Czarne Bractwo” John David Washington.

„Malcolm & Marie” – kiedy premiera?

Jak podaje amerykański magazyn Deadline wiele studiów filmowych – na czele z niezależnym A24, Focus Feature, HBO Apple, Amazon, czy MGM biło się o projekt podczas marketu filmowego podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Ostatecznie prawa do światowej dystrybucji filmu kupił Netflix, który zapłacił za projekt Levinsona 30 mln dolarów. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze na kiedy dokładnie planowana jest premiera obrazu.

Czytaj także: Euforia: 30 penisów w jednym odcinku serialu HBO?