Zamknij

Małgorzata Szumowska nakręci swój pierwszy anglojęzyczny film, opowiadający o sekcie. Producentami zostali zdobywcy Oscara

Redakcja
05.03.2019 12:26
Małgorzata Szumowska stworzy pierwszy anglojęzyczny obraz
fot. KFP Reporter/ East News

Małgorzata Szumowska tworzy kolejny film. Tym razem będzie to anglojęzyczny obraz opowiadający o życiu w sekcie. Producentami najnowszego filmowego dzieła polskiej reżyserki są David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films, odpowiedzialni za filmy takie jak „Drive”  czy „Whiplash”.

„The Other Lamb”. Pierwszy anglojęzyczny film Małgorzaty Szumowskiej

Małgorzata Szumowska stworzy kolejny film. Twórczyni takich obrazów jak m.in. „Twarz”  czy „33 sceny z życia” wyreżyseruje pierwszy, anglojęzyczny obraz. „The Other Lamb” opowiada historię młodej dziewczyny żyjącej w sekcie rządzonej przez charyzmatycznego przywódcę.

Autorką scenariusza została Catherine S. McMullen. Scenariusz został nagrodzony wyróżnieniami Black List i Blood List, za najlepszy niezrealizowany scenariusz oraz scenariusz z gatunku thriller/dark fantasy/horror.

Gwiazdorska obsada w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

W obsadzie zagościli aktorzy znani z takich produkcji, jak „Gra o tron”, „Zabicie świętego Jelenia” czy „Kraina jutra”, m.in.  Raffey Cassidy, Michiel Huisman i Denise Gough. Producentami nowego obrazu polskiej reżyserki zostały osoby odpowiedzialne za oscarowe hity takie jak „Drive” czy „Whiplash” – David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films. Zdjęcia do „The Other Lamb” rozpoczęły się w lutym w Irlandii.

RadioZEt.pl/ SW