Zamknij

"Mank" – oficjalny zwiastun filmu Davida Finchera o legendzie "Obywatela Kane'a"

21.10.2020 15:57
"Mank" – oficjalny zwiastun filmu Davida Finchera o legendzie "Obywatela Kane'a"
fot. materiały prasowe Netflix

„Mank” to najnowszy film Davida Finchera, skupiający się na kulisach powstania „Obywatela Kane’a”, powszechnie uznawanego za arcydzieło światowego kina. Produkcja ma skupić się na postaci współscenarzysty dzieła: Hermana „Manka” Mankiewicza.

„Mank” opowie historię Mankiewicza, który wraz z Orsonem Wellsem napisali scenariusz do filmu „Obywatel Kane”. Film Wellsa został okrzyknięty jednym z najlepszych produkcji w historii kinematografii. Co więcej – film został nominowany aż do 9 Oscarów, a finalnie zgarnął tylko jedną statuetkę. Właśnie za scenariusza autorstwa Mankiewicza i Wellsa.

„Mank” przybliży natomiast burzliwe kulisy powstawania filmu i wyjaśni, jaka siła tkwi w jego scenariuszu.

Zobacz także

„Mank” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy, pełnoprawny zwiastun. Materiał prezentuje się następująco:

"Mank" – pierwszy plakat

Oprócz zwiastuna, w sieci pojawiła się także grafika promocyjna filmu, w artystyczny sposób ukazująca głównych aktorów projektu. Poster prezentuje się następująco:

„Mank” – obsada i ekipa

Reżyserem filmu „Mank” jest David Fincher. Twórca „The Social Network”, Siedem”, czy „Zodiaka” stworzył film na podstawie scenariusza swojego św. pamięci ojca, Jacka Finchera.

Na ekranie zobaczymy natomiast plejadę gwiazd. W główną rolę scenarzysty „Obywatela Kane’a” wcieli się Gary Oldman. W rolę Orsona Wellesa wcieli się natomiast Tom Burke. Partnerować im będą Amanda Seyfried, Lily Collinc, Tuppence Middleton.

„Mank” – kiedy premiera?

Przedstawiciele platformy Netflix właśnie podzielili się informacją o dacie premiery obrazu. Film „Mank” ma trafić do serwisu już w piątek 4 grudnia.

Czytaj także:  „Raya i Ostatni Smok” – najnowsza animacja Disneya z pierwszym zwiastunem