Zamknij

Margaret Nolan nie żyje. Gwiazda filmu o Bondzie miała 76 lat

12.10.2020 12:24
Margaret Nolan
fot. Wiese/ Face to face

Margaret Nolan nie żyje. Wielbicielom kina Margaret najbardziej znana była z roli masażystki Jamesa Bonda w filmie "Goldfinger". Była też twarzą plakatu promującego film. O śmierci gwiazdy poinformował jej syn - Oscar Deeks.

Margaret Nolan nie żyje. Aktorka widzom najbardziej znana była z roli masażystki Jamesa Bonda w filmie "Goldfinger". Choć jej rola była epizodyczna, została zapamiętana na długo. Margaret była również twarzą plakatu promującego film oraz wystąpiła w czołówce, cała pomalowana na złoto. O śmierci 76-letniej aktorki poinformował jej syn- Oscar Deeks.

Pamięć Margaret uczcił również reżyser Edgar Wright, który miał okazję współpracować z Nolan. "To mój smutny obowiązek poinformować o śmierci aktorki i artystki, wspaniałej Margaret Nolan. Była pośrodku diagramu Venna, przedstawiającego wszystko, co fajne w latach 60-tych" - podkreślił reżyser.

Zobacz też: Nie czas umierać: zwiastun nowego filmu o Bondzie dostępny w sieci [WIDEO] 

Margaret Nolan nie żyje. Gwiazda filmu o Jamesie Bondzie miała 76 lat

Filmowiec odniósł się również do ich wspólnej pracy. "Pracowałem z nią w zeszłym roku, kiedy grała małą rolę w "Last Night In Soho". Była taka zabawna, bystra i, jak można sobie wyobrazić, pełna niesamowitych historii. Tak się cieszę, że ją poznałem. Moje serce jest skierowane do jej rodziny i wszystkich, którzy ją kochali. Będę za nią bardzo tęsknić" - napisał reżyser na Twitterze.

Margaret Nolan przyszła na świat 29 października 1943 roku w Somerset. Pracowała zarówno jako modelka, jak i aktorka. Zrezygnowała z aktorstwa w latach 80. jednak po 30 latach do niego wróciła. Poza filmem "Goldfinger" zagrała też w takich produkcjach jak m.in. "Noc po ciężkim dniu" oraz "Święty" z udziałem Roogera Moora. Jednak to epizodyczna rola masażystki Dink przyniosła jej popularność, a także sesję dla magazynu "Playboy" w 1965 roku.

RadioZEt.pl