Zamknij

Marion Ramsey nie żyje. Gwiazda „Akademii policyjnej“ miała 73 lata

08.01.2021 10:09
Marion Ramsey nie żyje
fot. WARNER BROTHERS / AlbumEAST NEWS

Marion Ramsey nie żyje. Aktorka i piosenkarka, najlepiej znana z występów w filmach z serii „Akademia policyjna“ miała 73 lata.

Marion Ramsey nie żyje. Aktorka rozpoczynała swoją karierę na początku lat 70. na deskach broadwayowskich teatrów. W 1974 roku wystąpiła w musicalu „Miss Moffat”, gdzie zagrała u boku Bette Davies, wcielającą się w główną rolę. 

Marion Ramsey - przebieg kariery

Rok póżniej, w 1975 roku zadebiutowała na małym ekranie, w sitcomie „The Jeffersons”. Następnie była produkcja komediowa „Cos”, sygnowana nazwiskiem Billa Cosby’ego i „Sekrety rodzinne”. W 1984 roku zagrała zaś w pierwszej części „Akademii policyjnej” Hugh Wilsona i na kolejne lata silnie związała się z marką. Ramsey wystąpiła w sześciu częściach komediowego cyklu. (Łącznie powstało siedem odsłon). 

Marion Ramsey występowała także gościnnie w najpopularniejszych amerykańskich serialach, na czele z „MacGayvererm”, „Niani” („The Nanny”, znanej także pod tytułem „Pomoc domowa”), czy „Beverly Hills, 90210”, gdzie grała jednak postaci epizodyczne.

W ostatnich latach pojawiła się także na ekranie w dwóch częściach komedio-horroru „Lavantulla”, w których po Los Angeles grasują ogromne pająki, ziejące ogniem.

Marion Ramsey nie żyje. Jaka jest przyczyna śmierci aktorki?

W tym momencie nieznana jest przyczyna śmierci kobiety. Wiadomo jedynie, że w ostatnim czasie aktorka dość przewlekle chorowała.

Czytaj także: Barbara Shelley nie żyje. Ikona horrorów miała 88 lat.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.