Zamknij

Powstaje "Martwe zło 4". Kolejna część horroru trafi na HBO Max

27.05.2021 10:51
Arma umarłych - Bruce Campbell - kadr z filmu
fot. Mary Evans Picture Library /East News

Nadchodzi nowa część serii "Martwe zło". Horror "Evil Dead Rise" dostał zielone światło na realizację i w przyszłości trafi do oferty platformy HBO Max.

Powstanie nowa część "Martwego zła", która trafi bezpośrednio na platformę HBO Max. Jakich dodatkowych informacji udzielono na temat "Evil Dead Rise"?

"Martwe zło 4" - "Evil Dead Rise" trafi na HBO Max

Słynna seria horrorów z domieszką komedii w reżyserii Sama Raimiego jest pozycją kultową. Dziwaczne, krwawe i mroczne przygody Asha Williamsa, w którego przez lata wcielał się Bruce Campbell, podbiły serca widzów na całym świecie.

Chociaż gwiazdor oficjalnie ogłosił pożegnanie z rolą po zakończeniu serialu "Ash kontra Martwe zło", od jakiegoś czasu krążyły informacje o planach realizacji nowej odsłony serii. Jak podaje The Hollywood Reporter film "Evil Dead Rise" otrzymał zielone światło na realizację. Za produkcję odpowie wytwórnia New Line Cinema i horror trafi bezpośrednio na platformę HBO Max.

Zdjęcia do "Evil Dead Rise" ruszą już w lipcu 2021 roku w Nowej Zelandii. Reżyserem filmu został Lee Cronin znany z horroru "Impostor". Czwarta odsłona serii nie będzie historią Asha. Tym razem twórcy skupią się na zupełnie nowych postaciach - dwóch siostrach, które zagrają Alyssa Sutherland i Lily Sullivan. Życia kobiet ponownie się połączą, kiedy pojawią się w nich przerażające demony z innego wymiaru. Zabraknie też opuszczonej chaty w środku lasu. Akcja "Evil Dead Rise" toczyć się będzie w zatłoczonym mieście.

Sam Raimi i Bruce Campbell będą czuwać nad filmem w roli producentów. Reżyser skomentował "Evil Dead Rise" w oficjalnym oświadczeniu.

Jestem podekscytowany, że 40 lat po premierze pierwszego filmu "Martwe zło" powróci do pierwotnego domu serii w New Line. Historia wytwórni jako pioniera horroru mówi sama za siebie. Ekscytuje mnie też praca z Lee Croninem, którego talent do opowiadania historii, czyni go idealnym filmowcem do kontynuowania spuścizny tej serii.

Cronin również zdradził, co sądzi na temat pracy nad nową częścią "Martwego zła".

Filmy z serii "Martwe zło" przepełniły mój mózg przerażeniem i podziwem. Po raz pierwszy zobaczyłem je w wieku dziewięciu lat. Jestem podekscytowany i wdzięczny, że wskrzeszę najbardziej ikoniczne złe moce w historii kina zarówno dla fanów, jak i dla całego nowego pokolenia widzów.

Miejmy nadzieję, że "Evil Dead Rise" spełni oczekiwania miłośników serii.

"Evil Dead Rise" - kiedy premiera?

Nadchodząca produkcja będzie piątym pełnometrażowym filmem w historii serii. Do tej pory ukazały się trzy części oppwieści o Ashu Williamsie oraz remake oryginału. "Evil Dead Rise" ma trafić na HBO Max w roku 2022. Na razie nie zdradzono jednak konkretnej daty premiery.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter