Zamknij

TVP zapowiada "Marzec '68". Kiedy premiera kolejnego dużego filmu stacji i kto w nim wystąpi?

30.04.2021 11:58
Vanessa Aleksander
fot. Wojciech Stozyk/REPORTER/East News

"Marzec '68" to kolejny duży film TVP. Wcześniej stacja opowiedziała o historii Zenka Martyniuka. Tym razem weźmie na tapet protest studentów, do którego doszło, gdy zakazano wystawiania "Dziadów". Kto wystąpi w filmie i kiedy możemy się spodziewać premiery? Poniżej zdradzamy szczegóły.

TVP zapowiada "Marzec '68". To kolejny duży film stacji, zaraz po "Zenku" z 2020 roku. Tym razem włodarze stacji skupią się na wątku historycznym i opowiedzą o protestach młodych, do których doszło w 1968 roku, gdy zabroniono wystawiania "Dziadów". Kto wystąpi w filmie "Marzec '68" i na kiedy zaplanowano premierę? Poniżej zdradzamy szczegóły.

Zobacz także: Pixar szykuje pierwszą produkcję z transpłciową nastolatką i szuka odpowiedniej osoby do dubbingu

"Marzec '68": TVP zapowiada kolejny duży film. Kiedy premiera i kto w nim wystąpi?

Telewizja Polska zamierza stworzyć kolejny film. Co więcej, jak podają wirtualnemedia.pl, mają już trwać prace na planie filmu "Marzec '68" w reżyserii Krzysztofa Langa. Film przybliży historię studentów, którzy zdecydowali się protestować, gdy zakazano wystawiania sztuki "Dziady". 

Wirtualnemedia.pl donoszą, że produkcja opowie o trudnej miłości pary - Marty i Janka. Akcja ma się rozgrywać w 1968 roku, w tle znajdzie się wiele wydarzeń historycznych: protest studentów, przemówienie Władysława Gomułki i masowa emigracja obywateli pochodzenia żydowskiego.

W rolach głównych zobaczymy Vanessę Aleksander oraz Ignacego Lissa. W produkcji "Marzec '68" wystąpią też: Edyta Olszówka, Anna Radwan, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Kubacki, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Radosław Krzyżowski czy Jacek Król.

"Marzec '68": kiedy premiera nowego filmu TVP?

Film "Marzec '68" nie ma jeszcze daty premiery. Jak zdradzają wirtualnemedia.pl - na ten moment trwają zdjęcia do filmu, mają się one zakończyć w czerwcu 2021 roku.
Zobacz także: "365 dni" ze Złotą Maliną. Jest komentarz twórców

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl