Zamknij

„MasterChef”: Rasistowskie komentarze wobec zwyciężczyni. Magda Gessler broni Oli Nguyen

Redakcja
11.12.2018 11:00
„MasterChef”: Rasistowskie komentarze wobec zwyciężczyni. Magda Gessler broni Oli Nguyen
fot. Instagram:@masterchef_tvn

„MasterChef” to kolejne telewizyjne show, które wywołało kontrowersje wśród internautów. Wiele osób nie jest zadowolonych z decyzji jury. Pod adresem Olgi Nguyen pojawiło się wiele niepochlebnych komentarzy, w tym jednoznacznie rasistowskich. Zareagowała na nie Magda Gessler.

9 grudnia 2018 roku widzowie mogli emocjonować się ostateczną walką o zwycięstwo w kulinarnym show „MasterChef”. W siódmej już edycji programu konkurentów pokonała Aleksandra Nguyen, 21-latka pochodząca z Wietnamu. Poza tytułem „MasterChefa” otrzymała 100 tysięcy złotych oraz możliwość wydania własnej książki kucharskiej. Nie wszyscy widzowie byli jednak zadowoleni z takiego obrotu spraw. Choć jurorzy nie kryli zachwytu nad dojrzałością i profesjonalizmem Oli, internauci zarzucili jej brak wszechstronności i skupianie się tylko na daniach kuchni azjatyckiej.

ZOBACZ: "MasterChef": co wydarzyło się w finale?

Ola Nguyen
fot. Instagram:@masterchef_tvn

Rasistowskie komentarze pod adresem zwyciężczyni „MasterChef”

Ze zdaniem internautów zdecydowanie nie zgodziła się jedna z jurorek. Magda Gessler wzięła Nguyen w obronę i skomentowała jej kulinarne zdolności. Nie ulega wątpliwości, że nie widzi sensu w stawianych jej zarzutach.

„Ola jest bardzo kreatywna, odważna i ma bardzo dużo solidnych podstaw do tworzenia i realizowania własnych dań. Ta kobieta była bardzo dobrze przygotowana, ciężko walczyła, dla mnie była najlepsza! I nieważne, skąd jest. Jest najlepsza!” – stwierdziła Gessler.

Komentarzami na temat zwyciężczyni „MasterChefa” zainteresował się również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Pod adresem Aleksandry pojawiły się także komentarze o wydźwięku rasistowskim.

„Żółtek wygrał. Nie wierzę”.

„To jest polski MasterChef, przecież ona nie ma nic wspólnego z Polską”.

„Polskiego »MasterChefa« nigdy nie wygra Polak”.

To kilka z delikatniejszych wypowiedzi. Administratorzy profilu programu na Facebooku starali się na bieżąco usuwać obraźliwe wpisy. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że rasistowskie komentarze zostaną zgłoszone do prokuratury.

ZOBACZ TEŻ: "Top Model": zamieszanie w finale. Internauci oburzeni.

Post OMZRiK
fot. facebook.com/osrodek.monitorowania

RadioZET.pl/MF