Zamknij

„MasterChef”: znamy finalistów. Kto powalczy o główną nagrodę?

Redakcja
26.11.2018 12:24
„MasterChef”: znamy finalistów. Kto powalczy o główną nagrodę?
fot. Instagram:@masterchef_tvn

Za nami półfinał kulinarnego show „MasterChef”. Podróż do Singapuru i mierzenie się z lokalną kuchnią pozwoliło jurorom wyłonić czwórkę uczestników, która powalczy o główną nagrodę. Komu udało zakwalifikować się do ostatecznej rozgrywki?

Zbliżamy się do końca siódmej już edycji kulinarnego show „MasterChef” emitowanego przez stację TVN. Po raz kolejny kucharze-amatorzy o wyjątkowym talencie mierzą się w walce o główną nagrodę: 100 tysięcy złotych oraz możliwość wydania autorskiej książki kucharskiej. Ich starania ocenia jury w składzie: Magda Gessler, Anna Starmach oraz Michel Moran. Pełen emocji odcinek półfinałowy odbywał się w Singapurze, gdzie uczestnicy próbowali wielu orientalnych potraw. Wyłoniona została także czwórka, która spotka się w finale.

Uczestnicy MasterChef
fot. Instagram:@masterchef_tvn

„MasterChef”: co działo się w półfinale?

Uczestnicy mieli okazję odwiedzenia restauracji, które serwują klasyczne lokalne potrawy. Próbowali między innymi ryby w sosie małżowym oraz smażonej głowy ryby. Na podstawie zdobytych doświadczeń musieli następnie przygotować potrawy, które oceniło jury. Największe wrażenie zrobił dorsz w glazurze z musem ananasowym Martyny oraz homar kai lan w wykonaniu Mateusza. Magda Gessler nie była natomiast zadowolona z przygotowanego przez Lorka dorsza na parze. Ostatecznie zwyciężyła Martyna.

Tuż przed finałowym odcinkiem z programem musiała pożegnać się jedna osoba. Lorek, Krzysztof i Ola zdenerwowani czekali na werdykt. Okazało się, że jurorzy nie widzieli już miejsca dla Krzyśka, który nie zachwycił przygotowaną jagnięciną. Na odchodne jednak usłyszał wiele komplementów.

– Krzysztof, jesteś piąty, doszedłeś tak daleko – podsumowała Magda Gessler.

– Takiego drugiego w „MasterChefie” jeszcze nie było – komplementował natomiast Michel Moran.

Odcinek finałowy zobaczymy już w najbliższą niedzielę o godzinie 20.00.

MasterChef Krzysztof
fot. Instagram:@masterchef_tvn

RadioZET.pl/MF