Zamknij

To on wygrał 6. edycję „MasterChefa"

Redakcja
11.12.2017 10:15
To on wygrał 6. edycję „MasterChefa"
fot. Facebook

Finał 6. edycji „MasterChef” już za nami. Zwycięzcą został Mateusz Zielonka z Wrocławia!

W ostatnim etapie rywalizowali ze sobą trzej kucharze – Mateusz Güncel, Mateusz Zielonka i Damian Sobek. Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, bo wszyscy trzej zawodnicy poradzili sobie znakomicie. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Został nim Mateusz Zielonka!

Jako pierwsze danie w finale zawodnicy musieli przygotować posiłek wegetariański. Mateusz Zielonka zaserwował rollsa z groszkiem cukrowym, cukinią i kaszą jaglaną, Mateusz Güncel krem z kukurydzy, a Damian Sobek faszerowane papryki.

Po tym zadaniu do ścisłego finału zakwalifikowali się: Mateusz Zielonka i Mateusz Güncel, którzy mieli przygotować po pięć dań. Güncel podał jurorom foie gras, przegrzebki, polędwicę z jelenia, roladę z combrem z królika i czekoladowy biszkopt z lodami. Zielonka zaserwował natomiast chłodnik z żółtych buraków, tatar z jelenia, smażony łupacz z miętą, konfitowaną nogę kaczki z puree z selera i sosem czekoladowym oraz panna cottę z oscypkiem.

– Liczyłem na to po cichu, ale absolutnie się tego nie spodziewałem - mówił po ogłoszeniu wyników Mateusz Zielonka, zwycięzca 6. edycji programu, który mieszka we Wrocławiu.

Zielonka otrzyma sto tysięcy złotych i możliwość wydania książki kucharskiej z autorskimi przepisami.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować zwycięzcy.

25289487_1463747607073002_5869566865697306331_n

RadioZET.pl/SI