Zamknij

Mateusz Król odchodzi z „Korony królów”? Zabrał głos w tej sprawie

Redakcja
29.03.2018 09:26
Mateusz Król
fot. Archiwum Radia ZET

Mateusz Król odchodzi z serialu TVP „Korona królów” — od kilku dni takie informacje krążą po mediach. Czy rzeczywiście aktor postanowił skończyć swoją przygodę z flagowym serialem Telewizji Polskiej?

Mateusz Król nie odchodzi z „Korony królów”

Ostatnio w serwisach internetowych pojawiły się informacje, że Mateusz Król żegna się z serialem „Korona królów”. Skąd te plotki? Ponoć aktor wziął niespodziewany urlop, co nie spodobało się produkcji. Nic nie wskazuje jednak na to, by Telewizja Polska pozbyła się aktora wcielającego się w Kazimierza Wielkiego.

— Absolutnie nic mi o tym nie wiadomo. Pracujemy nadal. Na planie panuje dobra atmosfera. Na początku marca były wstępne rozmowy o drugiej serii, jednak do tej pory nie ma oficjalnych decyzji. Produkcja wyraziła chęć i zainteresowanie moim udziałem w drugiej serii. Ja chciałem przede wszystkim poznać nieco więcej szczegółów, jakie są plany, więc rozmowa się odbyła. Obie strony są otwarte i dopuszczają wszelkie możliwości, ale i ze swoimi warunkami. Ja nie przywiązuję uwagi do plotek — wyznał Mateusz Król w rozmowie z „Plejadą”.

Zobacz także

„Korona królów” od początku budzi wiele kontrowersji. Choć Jacek Kurski dwoi się i troi, by telenowela historyczna opowiadająca o losach Kazimierza Wielkiego cieszyła się dużą sympatią publiczności, zaledwie po kilku minutach od zakończenia każdego z odcinków do internetu trafiają najbardziej absurdalne cytaty i jawne błędy historyczne.

RadioZET.pl/SI/Plejada