Zamknij

Mateusz Król odszedł z „Korony królów”. W TVP jest skreślony

Redakcja
23.07.2018 10:59
Mateusz Król odszedł z „Korony królów”. W TVP jest skreślony
fot. East News

Mateusz Król, wcielający się w „Koronie królów” w rolę Kazimierza III Wielkiego, postanowił pożegnać się z serialem. Wszystko jednak wskazuje, że decyzja zaważy na jego karierze. TVP bowiem zdecydowało, że nie znajdzie dla aktora miejsca w innych produkcjach.

Mateusz Król to 30-letni aktor, którego mogliśmy oglądać w historycznym serialu TVP „Korona królów”. Wcielał się w nim w postać króla Kazimierza III Wielkiego. Postanowił jednak rozstać się z produkcją, by, jak samo powiedział, rozwijać się zawodowo.

– Udział w „Koronie królów” traktuję tylko jako etap. Stać mnie na więcej, chcę się rozwijać, mam w zanadrzu kilka fajnych projektów – wyznaje 30-latek.

Producenci dość szybko znaleźli zastępstwo za Króla. W rolę ostatniego władcy Polski z dynastii Piastów wcielać się będzie Andrzej Hausner. Aktor pojawiał się między innymi w serialach „Ojciec Mateusz” czy „Pensjonat pod Różą”. I wydawać by się mogło, że cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Jak się jednak okazuje, nie dla Mateusza Króla.

EN_01295801_0077

Mateusz Król skreślony przez TVP

Jednym z projektów, w jakie miał być zaangażowany aktor, miała być rola w „Klanie”, najbardziej rozpoznawalnym serialu emitowanym przez telewizję publiczną. Jednak rozstanie z „Koroną królów” zostało, jak widać, odebrane gorzej, niż Mateusz mógł się spodziewać.

– Faktycznie był pomysł, żeby aktor dołączył do obsady serialu. Niestety, krytyka poprzedniego sprawiła, że w TVP na razie nie ma co liczyć na pracę. A mógłby dodatkowo nawet dostać fuchę konferansjera jakiegoś festiwalu lub poprowadzić jakieś show – komentuje jedna z osób związana z produkcją „Klanu”.

Aktor zapewne nie mógł wiedzieć, że decyzja o odejściu aż tak odbije się na jego karierze i zablokuje mu dostęp do kolejnych angaży w TVP. A także mocno uszczupli budżet. Mateusz Król za rolę polskiego króla otrzymywał bowiem gażę rzędu 250 tysięcy złotych rocznie. Szacuje się, że „Klan” przyniósłby dochód rzędu 200 tysięcy. Do tego ewentualne występy w roli konferansjera. Aktor zatem stracił nawet pół miliona złotych rocznego dochodu. Pozostaje mu życzyć, aby jak najszybciej dostał inne intratne propozycje współpracy.

Z serialem pożegnała się również odtwórczyni roli królowej Aldony, Marta Bryła. Zgodnie ze scenariuszem jej postać miała umrzeć na rękach małżonka.

RadioZET.pl/MF