Zamknij

„Matki równoległe”: zwiastun i polska data premiery nowego filmu Pedro Almodóvara [WIDEO]

13.10.2021 15:01
Matki równoległe - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Gutek Film

„Matki równoległe” z polską datą premiery. Wiemy, kiedy najnowszy film Pedro Almodóvara trafi do kin. O czym opowie film?

„Matki równoległe” (org. „Madres paralelas”) to najnowszy film hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara, którego światowa premiera odbyła się podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Wenecji. Jest to opowieść o dwóch kobietach, które zostały połączone przez los. Obie rodzą dzieci tego samego dnia, w tym samym szpitalu. Dzięki krótkiej wymianie zdań przed wejściem na salę porodową zaprzyjaźniają się, a w kolejnych miesiącach i latach ich relacja nabiera nowego znaczenia.

Zagraniczni krytycy podkreślają, że „Matki równoległe” to nie tylko film o macierzyństwie i kobiecej przyjaźni, ale przede wszystkim dramatyczna opowieść o granicach moralności, uczciwości i radzeniu sobie z podskórnym, zakorzenionym od dzieciństwa bólem. O zadrach przeszłości, które nie dają o sobie zapomnieć.

Film stał się też obiektem kontrowersji z powodu swojego plakatu, prezentującą damski sutek z kropelką mleka.

„Matki równoległe” – zwiastun 

Polski dystrybutor, firma Gutek Film, opublikowała właśnie pierwszy zwiastun zbliżającej się produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

„Matki równoległe” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą nowego filmu jest Pedro Almodóvar. Twórca takich hitów jak „Volver”, „Wszystko o twojej matce” czy „Ból i blask” zatrudnił do swojego nowego filmu takich aktorów i aktorki jak: Penelope Cruz,  Milena Smit, Israel Elejalde, Aitana Sánchez-Gijón, a także częste współpracowniczki reżysera – Julieta Serrano i Rossy De Palma.

„Matki równoległe” – kiedy premiera?

Film ma trafić do polskich kin już 31 grudnia.

Czytaj także:  "Chrzciny": Katarzyna Figura nie do poznania w nowej polskiej komedii [ZDJĘCIA]

RadioZet.pl/materiały prasowe Gutek Film