Zamknij

„Matrix 4“ z pierwszym oficjalnym zwiastunem. Co mówi nam o filmie? Kiedy premiera? [WIDEO]

09.09.2021 15:00
Matrix - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Warner Bros./East News

„Matrix 4“ zbliża się wielkimi krokami. Jedna z największych tegorocznych premier kinowych ma zawitać w ciemnych salach już po koniec tego roku. W związku z tym wytwórnia Warner Bros. rozpoczęła właśnie porządną promocję tytułu. W sieci ukazał się pierwszy pełnoprawny zwiastun widowiska. Co nam mówi o filmie? 

Matrix 4”, znane także jako „Matrix: Zmartwychstwania” (org. „Matrix: Resurrections”) to najnowsza odsłona słynnej filmowej serii, która zadebiutowała w 1999 roku i doczekała się dwóch sequeli. Nad nową odsłoną pracuje połowa oryginalnego duetu twórców – Lana Wachowski, która do pomocy zaprosiła pisarza Davida Mitchella, odpowiedzialnego za powieść „Atlas Chmur”, zekranizowany przez siostry Wachowskie i Toma Tykwera w 2012 roku. Fabuła nowego filmu jest wciąć owiana dozą tajemnicy, ale pierwszy zwiastun zdradza wstępne informacje na temat obrazu.

Z informacji przedstawionych w nowym materiale promocyjnym wynika, że Neo ponownie znajduje się w matriksowej symulacji. Co więcej - że całkowicie zapomniał o wszystkich wydarzeniach poprzednich obrazów. Na początku zwiastuna rozmawia jedynie o wyrazistych i realistycznych snach ze swoim terapeutą. W tym momencie sprawy robią się ciekawe, gdyż spora część fragmentów zwiastuna, wygląda jakby "Matrix: Zmartwychwstania" był też... remakiem oryginalnego filmu. Co więcej – nawet sam tytuł, wyświetlony na końcu materiału promocyjnego, zdaje się sugerować taki stan rzeczy. Na ekranie najpierw pojawia się bowiem napis "The Matrix", a dopiero potem, osobno słowo "Resurrections". Jedno jest pewne – Warner Bros. potrafi zaintrygować widza i dać mu pożywki do wielu różnorodnych domysłów.

„Matrix: Zmartwychwstania” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie oficjalny zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Matrix 4” – twórcy i obsada

Za kamerą stanęła ponownie Lana Wachowski, połowa duetu odpowiedzialnego za sukces oryginalnej trylogii. Scenariusz powstał zaś w głowie: Lany Wachowski, pisarza Davida Mitchella („Atlas Chmur”) oraz scenarzysty Aleksandara Hemona, znanego najlepiej ze współpracy przy serialu  Netflixa „Sense8”. 

Na ekranie zobaczymy związane z marką nazwiska: Keanu Reeves, Carrie Anne Moss, Jada Pinkett-Smith, a także szereg nowych aktorów: Neil Patrick Harris ("Jak poznałem waszą matkę"), Yahya Abdul-Mateen II („Candyman”, „Watchmen” od  HBO), Jonathan Groff ("Mindhunter"), Christina Ricci ("Rodzina Addamsów") i Jessica Yu Li Henwick („Iron Fist”, „ Gra o tron”).

„Matrix: Zmartwychwstania” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu, również w Polsce zapowiedziana jest na 22 grudnia tego roku. W Stanach Zjednoczonych film ma zadebiutować równolegle w kinach i na platformie streamingowej HBO Max. Swoją drogą niedawno ogłoszono, że nowy serwis VOD trafi do Polski już w 2022 roku.

Czytaj także:  Znamy najlepszy film Marvela w historii. Będziecie zaskoczeni

RadioZET.pl/YouTube/materiały prasowe Warner Bros.