Zamknij

Matrix 4: Keanu Reeves w kolejnej części kultowego filmu. Co wiemy o produkcji?

Maciej Friedrich
21.08.2019 14:02
Matrix 4: Keanu Reeves w kolejnej części kultowego filmu. Co wiemy o produkcji?
fot. screen:YouTube

Fani kultowej filmowej serii „Matrix” powoli tracili nadzieję na to, że zobaczą jeszcze na ekranie ulubionych bohaterów. Tymczasem potwierdzono informację o rozpoczęciu prac nad nową odsłoną serii. W „Matrix 4” ponownie mamy zobaczyć Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss

„Matrix” był dla światowego kina prawdziwym przełomem. Australijsko-amerykański film science-fiction z 1999 roku zachwycał ciekawym uniwersum, mrocznym klimatem, ale przede wszystkim zachwycającymi efektami specjalnymi, nagrodzonymi statuetką Oscara. Równie dużą popularnością cieszyły się kontynuacje, „Matrix: Reaktywacja” i „Matrix: Rewolucje” z 2003 roku. Produkcje stały się trampoliną do kariery między innymi dla Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss. Łącznie trylogia zarobiła około 1,6 miliarda dolarów.

Część fanów była przekonana, że nie zobaczy już na ekranie ulubionych bohaterów. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Podjęto decyzję o rozpoczęciu prac nad „Matrixem 4”.

Matrix 4: Nowa część filmu z Keanu Reevesem i Carrie-Ann Moss

Jak podaje portal Variety, studia Warner Bros. i Village Roadshow Pictures zdecydowały, że powstanie kolejna część „Matrixa”. Co więcej, w czwartej odsłonie serii ponownie zobaczymy Keanu Reevesa jako Neo i Carrie-Ann Moss w roli Trinity. Fanów trylogii z pewnością ucieszy również fakt, że za scenariusz odpowiadać ma Lana Wachowski (dawniej Larry Wachowski), połowa rodzeństwa odpowiedzialnego za poprzednie części.

Cyberpunk 2077: Keanu Reeves ogłosił datę premiery. Aktor wystąpi w grze

Wiele pomysłów, które poruszaliśmy przed dwudziestu laty na temat naszej rzeczywistości, jest jeszcze bardziej trafnych i istotnych dzisiaj. Jestem niezwykle wdzięczna, że ci bohaterowie wrócili do mojego życia i że dostałam kolejną szansę pracy z moimi genialnymi przyjaciółmi – wyraziła zadowolenie z pracy nad projektem Wachowski.

Data premiery „Matrixa 4” nie została jeszcze ujawniona. Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się na początku 2020 roku. Współtwórcą scenariusza zostali Aleksander Hemon i David Mitchell, autorzy książek „Atlas Chmur” i „Lazarus Project”.

Zagłosuj

Jesteś fanem serii "Matrix"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF