Zamknij

"Matrix 4" doczekał się pierwszego zwiastuna. Znamy też tytuł nowego filmu Lany Wachowski

25.08.2021 07:06
Matrix Reaktywacja - Keanu Reeves - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

"Matrix 4" był jednym z filmów zapowiedzianych na Cinema Con. Zdradzono nie tylko oficjalny tytuł, ale również zaprezentowano zwiastun nadchodzącej produkcji.

"Matrix 4" to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2021 roku. Tajemnicza produkcja Lany Wachowski z Keanu Reevesem w roli głównej będzie kontynuacją kultowej trylogii z początku XXI wieku. Podczas Cinema Con 2021 zdradzono tytuł filmu i zaprezentowano jego pierwszy zwiastun. Co mówi na temat fabuły?

"Matrix 4": zdradzono tytuł filmu

Kiedy ogłoszono, że trwają prace nad "Matriksem 4" nie wszyscy uwierzyli, że informacja jest prawdziwa. W końcu trzecia część serii zakończyła się w taki sposób, że trudno stworzyć sensową kontynuację. Wkrótce okazało się jednak, że ciąg dalszy historii Neo to nie żart i film rzeczywiście powstaje.

Zobacz także

Jak podaje Deadline, na Cinema Con 2021 podczas panelu Warner Bros. uchylono w końcu rąbka tajemnicy dotyczącej "Matriksa 4". Oficjalny tytuł filmu to "The Matrix: Resurrections", co można przetłumaczyć jako "Matrix: Zmartwychwstania". Podtytuł nawiązuje oczywiście do powrotu dwóch postaci, które zginęły w części trzeciej: Trinity (Carrie Anne Moss) i samego Neo (Keanu Reeves). Na tym jednak się nie skończyło, bo uczestnicy mieli okazję zobaczyć też pierwszy zwiastun produkcji.

"Matrix 4": pierwszy zwiastun filmu

Materiał wideo na razie nie jest dostępny dla szerszej publiczności. Zwiastun "The Matrix: Resurrections" mogli zobaczyć jedynie uczestnicy Cinema Con. W sieci pojawiły się jednak opisy tego, co zawiera trailer filmu. Neo ma ponownie trafić do świata wyglądającego jak symulacja rzeczywistości z oryginalnego "Matrixa".

Główny bohater spotka Trinity w kawiarni. Kobieta nie wie jednak, kim jest Neo. W zwiastunie pojawi się też młodsza wersja Morfeusza, który wręczy mu czerwoną pigułkę. Prawdopodobnie nie wcieli się w niego Laurence Fishburne, który w jednym z wywiadów potwierdził, że nie występuje w "Matriksie 4". Na razie widzom pozostaje czekać aż pierwszy zwiastun filmu "The Matrix: Resurrections" trafi do sieci. 

"Matrix 4": kiedy premiera?

Keanu Reeves w jednym z wywiadów powiedział, że czwarta część serii rozgrywa się przed wydarzeniami z trzeciej części trylogii, ale nie jest prequelem, a więc tytułowe zmartwychwstania należy traktować symbolicznie. W filmie Lany Wachowski oprócz Reevesa i Moss zobaczymy takie gwiazdy jak Jada Pinkett-Smith, Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Christina Ricci czy Jessica Yu Li Henwick. "The Matrix 4: Resurrections" trafi do kin (a w USA również na HBO Max) już 22 grudnia 2021 roku.

RadioZET.pl/Deadline