Zamknij

"Matrix 5": powstanie kolejna część kultowej serii, ale pod jednym warunkiem

Sergiusz Kurczuk
25.10.2021 15:15
The Matrix - kadr z filmu
fot. Warner Bros./materiały prasowe

Czy film "Matrix Zmartwychwstania", zwany też "Matrix 4", będzie początkiem zupełnie nowej trylogii o Neo? Lana Wachowski nie wyklucza powstania kontynuacji serii.

Istnieje spora szansa, że film "Matrix Zmartwychwstania" rozpocznie zupełnie nową trylogię serii. Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale szefowa Warner Bros. zasugerowała, że tak może się stać, jeśli tylko Lana Wachowski będzie chciała powołać do życia kolejne filmy będące kontynuacją "Matriksa 4".

"Matrix 5": Lana Wachowski stworzy nową trylogię?

Już za kilka tygodni do kin trafi nieoczekiwana kontynuacja trylogii "Matrix". Film prawdopodobnie jeszcze bardziej namiesza w skomplikowanym świecie stworzonym przez siostry Wachowski.

Fani "Matriksa" od dawna zastanawiają się, czy wskrzeszenie serii oznacza powstanie kolejnej trylogii. Jak podaje Deadline, wiele wskazuje na to, że rzeczywiście tak się może stać. Prezeska wytwórni Warner Bros. Ann Sarnoff zdradziła, że oryginalnie czwarta część "Matriksa" miała być rebootem serii, co wskazuje, że na jednym filmie nie powinno się skończyć. 

Z drugiej strony wypowiedź Sarnoff sugeruje, że póki co nie ma konkretnych planów co do przyszłości "Matriksa".

Jeśli tylko Lana [Wachowski] zechce zrobić film, jesteśmy na tak.

Oznacza to, że nowa trylogia zależy od woli reżyserki, chociaż należy pamiętać, że wyniki box office również mają znaczenie przy podejmowaniu decyzji o kontynuowaniu danej serii.

Film "Matrix Zmartwychwstania" może doprowadzić do powstania jeszcze większej liczby kontynuacji niezwykle popularnej serii, która pierwotnie zakończyła się filmem "Matrix Rewolucje" z 2003 roku. Na razie nie do końca znamy fabułę 4. części, więc trudno spekulować, co mogłoby się pojawić w jej potencjalnym sequelu. Fani muszą więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje.

"Matrix Zmartwychwstania": kiedy premiera?

W produkcji Lany Wachowski Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick i Jonathan Groff. Według planów twórców "Matrix 4" trafi do kin (a w USA również na platformę HBO Max) już 22 grudnia 2021 roku.

RadioZET.pl/Deadline