Zamknij

"Matrix": W filmie miała wystąpić Madonna. Dlaczego odrzuciła rolę?

11.10.2021 14:34
Matrix Madonna
fot. ROADSHOW FILM LIMITED / BOLAND, JASIN / Album/East News

"Matrix" mógł być bogatszy o jedną supergwiazdę. W kultowym filmie sióstr Wachowskich miała wystąpić Madonna, jednak zrezygnowała z roli. Dlaczego?

Madonna to niekwestionowana Królowa Popu, która zdecydowanie nie ma czego żałować, jeśli chodzi o rozmach swojej kariery. Poza wybitnymi osiągnięciami muzycznymi, którymi może szczycić się od niemal 40 lat, jest też laureatką Złotego Globu za tytułową rolę w filmie "Evita". Była żona Seana Penna i Guy'a Ritchiego ma jednak poczucie zmarnowanej okazji, jeśli chodzi o swoją drogę w przemyśle filmowym. Podczas programu Jimmy'ego Fallona zdradziła, że odrzuciła rolę w filmie "Matrix", czego do dzisiaj żałuje.

"Matrix": Madonna miała zagrać w filmie. Dlaczego odrzuciła rolę?

To jeszcze nie wszystko! Wokalistka przyznała też, że odrzuciła rolę Catwoman w "Powrocie Batmana" oraz główną rolę w produkcji "Showgirls". Brzmi to zaskakująco, biorąc pod uwagę fakt, że w tamtym czasie zagrała m.in. w filmie "Sidła miłości", za który otrzymała Złotą Malinę. Nie stanowi to jednak szczególnego powodu do zmartwień gwiazdy. Dużo gorzej Madonna czuje się z tym, że nie zdecydowała się przyjąć roli w "Matrixie". Niestety, gwiazda nie zdradziła, dlaczego nie skorzystała z propozycji sióstr Wachowskich ani kogo miała zagrać w ich kultowym filmie. Wyznała natomiast, jak czuła się po obejrzeniu hitu.

- Odrzuciłam rolę w "Matrixie". Wyobrażasz to sobie? Miałam ochotę się zabić. To jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek powstały. Jakaś mała część mnie wciąż żałuje tego jednego momentu w moim życiu - powiedziała w programie "The Tonight Show" Jimmy'ego Fallona.

"Matrix" - Kiedy premiera 4. części?

Oryginalny "Matrix" trafił do kin w 1999 roku, odmieniając na zawsze gatunek science-fiction. W 2003 roku premiery miały dwie kolejne części serii - o wiele mniej udane "Matrix: Reaktywacja" i "Matrix: Rewolucje". Już niebawem - po niemal dwudziestoletniej przerwie - do kin trafi czwarta odsłona hitu. "Matrix: Zmartwychwstania" zadebiutuje na ekranach 22 grudnia 2021 roku.

Zobacz także