Zamknij

Salma Hayek miała grać główną rolę w "Matriksie". Dlaczego przegrała casting? [WIDEO]

24.06.2021 07:52
Salma Hayek
fot. TOBIAS SCHWARZ/AFP/East News

Mało brakowało, a Salma Hayek wystąpiłaby w filmie "Matrix" jako Trinity. Gwiazda zdradziła, dlaczego nie udało się jej zdobyć roli.

Salma Hayek była na dobrej drodze, by wcielić się w jedną z głównych bohaterek serii "Matrix". Odpadła jednak na ostatnim etapie castingu do roli Trinity. Aktorka po 20 latach postanowiła opowiedzieć, dlaczego nie udało się jej wystąpić w kultowej produkcji sióstr Wachowski.

"Matrix" - dlaczego Salma Hayek nie zagrała Trinity?

Obecnie trwają prace nad czwartą częścią "Matriksa". Produkcja owiana jest tajemnicą, więc fani mogą jedynie oczekiwać kontynuacji, wspierając się trzema poprzednimi częściami historii o walce ludzkości z bezdusznymi maszynami, przy okazji, próbując wyobrazić sobie, co by było, gdyby zamiast Carrie-Anne Moss w filmie wystąpiła Salma Hayek.

Gwiazda gościła ostatnio w internetowym talk show Willow Smith, Jady Pinkett Smith i Adrienne Banfield-Norris pod tytułem Red Table Talk. Hayek wystąpiła niedawno w drugiej części komedii "Bodygard zawodowiec", jednak w pewnym momencie rozmowa przeszła na wydarzenia sprzed dwóch dekad. Okazało się, że na fali popularności "Desperado", Hayek została zaproszona na casting do "Matriksa" i udało się jej dojść do ostatniego etapu. Pojawiła się jednak pewna komplikacja, która zdyskwalifikowała aktorkę.

Byłam jedną z czterech finalistek castingu do "Matrixa". Przeszliśmy przez wiele testów ekranowych i przesłuchań. Przywieźli koordynatorów kaskaderów z Azji. To był test sprawności fizycznej. Jestem gibka i zwinna, ale również leniwa. Nigdy nie chodziłam na siłownię, a oni mówili: "Musisz biegać!". A ja na to: "Dokąd?" Nie mogłam nawet raz obiec sali. Nagle wchodzi Jada, wredna, szczupła, seksmaszyna! O mój Boże! Była taka dobra! To było bardzo żenujące! Ona była tak wysportowana, tak skupiona, tak zdyscyplinowana. Była taka zdolna. Była pełna gracji. Patrzyłam tylko na tę kobietę i pomyślałam sobie: "Taka chcę być, kiedy dorosnę".

 Hayek i Pinkett Smith zgodziły się jednak, że Moss była idealną kandydatką do roli Trinity. Ten casting sprawił, że aktorka zaczęła trochę inaczej podchodzić do swojej pracy.

Za każdym razem, gdy mam zamiar coś zrobić, mówię: "Nie, lepiej zacznij trenować wytrzymałość i trochę poćwiczę, musisz być jak Jada!"

Chociaż Hayek nie została gwiazdą kina akcji, zdarzyło się jej wystąpić w produkcjach z elementami tego gatunku. Mowa nie tylko o komedii "Bodyguard i żona zawodowca", ale również nadchodzącym filmie Marvela - "Eternals", w którym gwiazda wcieli się w jedną z potężnych superbohaterek.

"Bodyguard i żona zawodowca" - kiedy premiera?

Hayek w akcji będziemy mogli zobaczyć już 2 lipca 2021 roku. Aktorka powróci jako żona jednego z głównych bohaterów granego przez Samuela L. Jacksona. Ich kompanem będzie były ochroniarz, w którego wcieli się Ryan Reynolds. Hayek w roli tajemniczej Ajak zobaczymy natomiast 5 listopada 2021 roku, kiedy "Eternals" trafi do kin.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/yahoo.com/Red Table Talk/Facebook