Zamknij

„Matrix Zmartwychwstania”: nowy, niepokojący klip - „Trinity się rozpuszcza” [WIDEO]

26.11.2021 15:25
Matrix 4 - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Matrix Zmartwychwstania” zbliża się wielkimi krokami. Grudniowa premiera filmu przypomniała dystrybutorowi, że warto wypuszczać materiały promocyjne, więc do sieci trafił kolejny, niewidziany dotąd klip. Co zdradza nam z fabuły 4. części kultowego cyklu?

Matrix Zmartwychwstania” (org. „Matrix Ressurections”) to najnowszy, 4. już odcinek słynnego cyklu science-fiction. Oryginalny obraz zadebiutował w 1999 roku i zrewolucjonizował współczesne kino rozrywkowe, stając się kamieniem milowym użycia efektów specjalnych w filmie oraz inspirując setki innych twórców. W 2003 roku na ekranach kin rządziły dwa sequele, które miały zwieńczyć historię. 

Do czasu. W grudniu tego roku czeka nas 4. część cyklu, zapowiadana jako kolejna rewolucja. Szczegóły są skrzętnie trzymane pod kluczem. Poza tymi okazjami, jak teraz, gdy twórcy sami chcą zasygnalizować zaskakujące momenty w dziele. Tak jest i tym razem.

„Matrix Zmartwychwstania” – „Trinity się rozpuszcza” – zaskakujący klip

W sieci zadebiutował właśnie zaskakujący fragment dzieła, na którym oglądamy wymianę zdań między Neo (Keanu Reeves) a Trinity (Carrie Ann-Moss), podczas której dochodzi do przedziwnego zjawiska. Otóż bohaterka Ann-Moss nagle… zaczyna się rozpuszczać. Jej ciało zaczyna wyglądać niczym kod Matrixa i kobieta dosłownie „spływa” na podłogę. Zadziwiające zjawisko, które może mieć duże znaczenie dla fabuły. Jakie? Tego dowiemy się już w grudniu.

„Matrix Zmartwychwstania” – twórcy i obsada

Nad nową odsłoną cyklu czuwa połowa oryginalnego duetu, odpowiedzialnego za sukces trylogii. Lana Wachowski jest współscenarzystką i reżyserką filmu, a scenariusz pomogli jej pisać: David Mitchell (autor powieści „Atlas Chmur”) i Aleksander Hamon (scenarzysta hitu Netflixa „Sense8”).

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Keanu Reeves, Carrie Anne Moss, Jada Pinkett-Smith, a także szereg nowych aktorów: Neil Patrick Harris ("Jak poznałem waszą matkę"), Yahya Abdul-Mateen II („Candyman”, „Watchmen” od  HBO), Jonathan Groff ("Mindhunter", „Glee”), Christina Ricci ("Rodzina Addamsów") i Jessica Yu Li Henwick („Iron Fist”, „ Gra o tron”).

Matrix Zmartwychwstania” – kiedy premiera? 

Światowa i polska premiera filmu przewidziane są na środę 22 grudnia.

Czytaj także:  Weekend 27-29 listopada 2021: co obejrzeć w weekend w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO, Amazon?

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/YouTube