Zamknij

"Matrix Zmartwychwstania": odniesienia do pierwszej częsci serii w nowym zwiastunie filmu [WIDEO]

07.12.2021 10:40
Matrix Zmartwychwstania - KEANU REEVES i CARRIE-ANNE MOSS - kadr z filmu
fot. Album Online/East News

Film "Matrix Zmartwychwstania" doczekał się finałowej zapowiedzi. W nowym zwiastunie pojawia się wiele odniesień do pierwszej części filmu. Co mówią na temat fabuły sequela?

Do premiery nowego "Matrixa" zostało już tylko kilka tygodni. W sieci zadebiutował finałowy zwiastun, w którym zaprezentowano wiele nowych scen. Nie zabrakło również cytatów z oryginalnego filmu. Co nowa zapowiedź mówi na temat fabuły "Matrix Zmartwychwstania"?

"Matrix Zmartwychwstania": nowy zwiastun filmu Lany Wachowski

Film "Matrix" z 1999 roku nie tylko wyznaczył nowy kierunek w kinie akcji z elementami science fiction, ale również zmienił oblicze całej kinematografii. Niestety kolejne części nie były już tak udane jak oryginalna produkcja. Wielu fanów wypiera istnienie sequeli, więc tym bardziej zaskoczyła informacja o powołaniu po latach do życia kolejnej kontynuacji serii.

"Matrix Zmartwychwstania" od samego początku jest jednak zapowiadany jako film stojący na pograniczu sequela i rebootu, co zdaje się potwierdzać najnowszy zwiastun.

Chociaż w trailerze pojawiają się pewne elementy z oryginału, w tym sceny z filmu z 1999 roku, wygląda na to, że nie wszystko, co wydarzyło się w życiu Neo, było prawdziwe. Film odpowie więc na pytanie, jak głęboko Matrix wpływa na zniewolonych przez siebie ludzi. Zobaczymy też powrót pewnych wątków z pierwszego "Matrixa", między innymi romans Neo i Trinity, który odżyje po latach. Wszystko wskazuje też na to, że postać grana przez Jonathana Groffa, zastąpi Agenta Smitha, w którego wcielał się Hugo Weaving. W zwiastunie pojawia się też zapowiedź zupełnie nowej wojny.

W jakim kierunku Lana Wachowski poszła w nowej części "Matrixa"? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy dopiero w dniu premiery filmu.

"Matrix Zmartwychwstania": kiedy premiera filmu?

W rolach głównych powrócą oczywiście Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, którzy ponownie wcielą się w Neo i Trinity. Co ciekawe w obsadzie zabraknie Laurence'a Fishburne'a, który grał Morfeusza. Jego miejsce zajął Yahya Abdul-Mateen II. W pozostałych rolach wystąpili między innymi Priyanka Chopra, Jonathan Groff i Neil Patrick Harris. "Matrix Zmartwychwstania" trafi do kin już 22 grudnia 2021 roku.

RadioZET.pl/YouTube