Zamknij

„Matrix Zmartwychwstania“ z nowym, zaskakującym zwiastunem [WIDEO]

02.12.2021 15:17
Matrix 4 - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Matrix Zmartwychwstania“ to jedna z największych tegorocznych premier kinowych. Czwarta odsłona słynnego cyklu trafi do kin tuż przed Świętami, a w ramach prezentu dystrybutor zaprezentował właśnie nowy zwiastun projektu, pełen zaskakujących scen. Co mówią nam one o nowym filmie Lany Wachowski?

Matrix Zmartwychwtania” (org. „Matrix Resurrections”) Lany Wachowski zbliża się wielkimi krokami. Najnowsza, 4. odsłona słynnego cyklu, zapoczątkowanego w 1999 roku, zadebiutuje w kinach jeszcze w grudniu tego roku. Z tej okazji machina promocyjna ruszyła wreszcie porządnie z kopyta. Po krótkim teaserze oraz pełnoprawnym zwiastunie, pełnym Easter Eggów, przyszedł czas na nowy materiał wideo, przybliżający nas do fabuły najnowszego filmu. Czego dowiemy się ze zwiastuna 4. części „Matrixa"?

„Matrix Zmartwychwstania” – nowy zaskakujący zwiastun 

Najnowszy materiał promocyjny wygląda następująco:

„Matrix Zmartwychwsania” – twórcy i obsada

Lana Wachowski, czyli połowa duetu odpowiedzialnego za sukces oryginalnej trylogii „Matrixa” po raz kolejny stanęła za kamerą nowego filmu. Wachowski jest też współscenarzystką filmu, napisanego wraz z Aleksandrem Hamonem i Davidem Mitchellem.

W filmie pojawią się aktorzy i aktorki znane z oryginalnych części, a towarzyszyć im będą także zupełnie nowe postacie. W filmie wystąpili: Keanu Reeves, Carrie Anne Moss, Jada Pinkett-Smith, Neil Patrick Harris ("Jak poznałem waszą matkę"), Yahya Abdul-Mateen II („Candyman”, „Watchmen” od  HBO), Jonathan Groff ("Mindhunter", „Glee”), Christina Ricci ("Rodzina Addamsów") i Jessica Yu Li Henwick („Iron Fist”, „ Gra o tron”).

„Matrix Zmartwychwsania” – kiedy premiera?

Polska i światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 22 grudnia. Film będzie wyświetlany w kinach, a w USA także na platformie streamingowej HBO Max.

Czytaj także:  Rodzina Guccich pozwie Ridleya Scotta? Członkowie klanu nie są zadowoleni z "Domu Gucci"

RadioZET.pl/YouTube