Zamknij
Matrix Zmartwychwstania - kadr z filmu
11 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Matrix Zmartwychwstania”, czyli 4. odsłona słynnego filmowego cyklu, zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji machina promocyjna zaczęła nabierać tempa. W sieci pojawiły się właśnie nowe pstrokate postery, ukazujące stare i nowe postaci w całej okazałości. Co mówią nam o filmie? Kiedy premiera?

„Matrix Zmartwychwstania” (org. „Matrix Ressurections”) to jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier. Po udostępnieniu pierwszego zwiastuna, wielu widzów sięgnęło ponownie po trzy oryginalne filmy z lat 1999-2003 w ramach przygotowania do nowej, szalonej przygody w dobrze znanym świecie.

Film wciąż owiany jest dużą dozą tajemnicy, co jedynie wzmaga apetyt kinomanów, którzy analizują zwiastuny w celu odnalezienia ukrytych wskazówek, co do miejsca i czasu akcji najnowszego filmu. Wytwórnia Warner Bros. pobudza to zainteresowanie, prezentując nową serię plakatów filmowych do 4. części „Matrixa”.

„Matrix Zmartwychwstania” – plakaty

Nowa seria plakatów właśnie zadebiutowała w sieci i przedstawia dobrze znanych bohaterów – Neo, Trinity i Morfeusza (choć o zmienionej twarzy) oraz szereg nowych postaci. Zdjęcia poszczególnych bohaterów znajdziecie w galerii na górze tego newsa.

„Matrix Zmartwychwstania” – twórcy i ekipa

Reżyserką filmu jest Lana Wachowski, połowa duetu odpowiedzialnego za sukces oryginalnej trylogii. Wachowski jest też współscenarzystką filmu, wraz z Aleksandrem Hemonem, z którym współpracowała przy serialu Netflixa „Sense8” oraz autorem powieści „Atlas Chmur” Davidem Mitchellem.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Keanu Reeves, Carrie Anne Moss, Jada Pinkett-Smith, a także szereg nowych aktorów: Neil Patrick Harris ("Jak poznałem waszą matkę"), Yahya Abdul-Mateen II („Candyman”, „Watchmen” od  HBO), Jonathan Groff ("Mindhunter"), Christina Ricci ("Rodzina Addamsów") i Jessica Yu Li Henwick („Iron Fist”, „ Gra o tron”).

„Matrix Zmartwychwstania” – kiedy premiera?

Światowa i polska premiera filmu przewidziana jest na 22 grudnia 2021 roku.

Czytaj także:  Jennifer Lawrence paliła marihuanę na planie nowego filmu Netflixa. Podała powód

RadioZET.pl/Entertainment Weekly/Facebook

Zobacz także