Zamknij

„Matylda“ – powstanie nowa wersja słynnego filmu. Na ekranie Emma Thompson

15.01.2021 12:19
kadr z filmu "Matylda" (1996)
fot. Mary Evans Picture Library/East news

„Matylda“, czyli słynna bohaterka filmów dla dzieci powróci. Tym razem w formie filmowego musicalu. W jednej z głównych ról – Emma Thompson. Co jeszcze wiemy o produkcji?

„Matylda” to bohaterka klasycznej powieści Roalda Dahla. Mała dziewczynka posiada moc telekinezy. Na co dzień wykorzystuje ją do pomocy w codziennych czynnościach, ale od czasu do czasu sieje też popłoch wśród pracowników szkoły, do której uczęszcza.

Matylda stała się już bohaterką filmu aktorskiego, za sprawą Danny’ego DeVito i jego produkcji z 1996 roku. W tym filmie w tytułową bohaterkę wcielała się Mara Wilson.

Teraz przyszedł czas na filmowy musical, będący adaptacją broadwayowskiego hitu, nagrodzonego pięcioma prestiżowymi nagrodami Tony.

Zobacz także

Musical „Matylda” – obsada i ekipa

Reżyserem filmu został Mattew Warchus. Warchus jest twórcą broadwayowskiego musicalu „Mathilda: The Musical”, który posłużył za bazę dla filmowej wersji historii. Za scenariusz odpowiadają: Dennis Kelly, a muzykę i słowa piosenek skomponuje Tim Minchin.

W roli głównej wystąpi zaś debiutantka Alisha Weir, która pokonała wiele innych młodych aktorek w walce o rolę.

Na ekranie zobaczymy także Emmę Thompson w roli panny Truchbull, głównej „przeciwniczki” Matyldy oraz znaną z „Captain Marvel” i „Nie czas umierać” Lashannę Lynch.

Pierwotnie w filmie miał wystąpić także Ralph Fiennes. Jak jednak podaje portal Deadline, jego rola trafiła właśnie do Thompson. W sztuce scenicznej postać Pani Truchbull została zmieniona na Pana Truchbulla i rola trafiła do mężczyzny. Przez pewien czas chciano ten pomysł przenieść także na ekran. Jak jednak pokazują nowinki castingowe, obecnie zrezytnowano z tego pomysłu i to własnie Emma Thompson wystąpi w charakterystycznej roli. Tym samym wrócono do oryginalnego pomysłu Dahla.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Musical „Matylda” – kiedy premiera?

W tej chwili nie wiadomo, kiedy dokładnie produkcja miałaby ujrzeć światło dzienne. Pewnym jest jednak, że nowa wersja „Matyldy” będzie jedną z wielu odświeżonych adaptacji prozy Roalda Dahla, gdyż Netflix jakiś czas temu wykupił prawa do całego katalogu powieści autora i zamierza je zaadaptować dla swojej platformy.

Czytaj także: Co obejrzeć z dziećmi? 12 najlepszych filmów dla dzieci od lat 6 i ich rodziców.