Zamknij

McDonald's świętuje 25. urodziny w Polsce. Czego o nim nie wiesz?

Redakcja
14.06.2017 13:18
McDonald's świętuje 25. urodziny w Polsce. Czego o nim nie wiesz?
fot. Pexels

17 czerwca 1992 roku w centrum Warszawy, w legendarnym Sezamie przy skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, rozpoczęła działalność pierwsza restauracja McDonald’s w Polsce. Dziś z oferty 386 polskich lokali tej marki korzysta codziennie ponad pół miliona osób.

Restauracje McDonald’s zlokalizowane są w ponad 150 miastach na terenie całego kraju. Liczba placówek McDonald’s w niedługim czasie przekroczy 400. Otwarcie każdego kolejnego lokalu sieci to inwestycja rzędu 6-7 mln złotych.

– Polska należy do najintensywniej rozwijających się rynków McDonald’s na świecie. Efekt 25 lat obecności Złotych Łuków nad Wisłą jest imponujący. Znaczące inwestycje, regularnie wprowadzane innowacje i nowości. Marka nowoczesna i liczący się pracodawca. Lider branży. Dzisiaj, oprócz najwyższej jakości produktów oraz obsługi zorientowanej na gości, stawiamy na personalizację oferty i stosowanie najnowszych technologii w codziennej działalności. Jednak filary naszej sieci są niezmienne. Oferta doskonałych burgerów i wzorowe współdziałanie wszystkich elementów systemu. Pracownicy, dostawcy i franczyzobiorcy – bez ich zaangażowania tak dynamiczny rozwój nie byłby możliwy – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

McDonald’s zatrudnia obecnie ponad 20 tys. osób. Blisko 4000 z nich to kadra menadżerska. Oto garść kolejnych ciekawostek z całego świata:

1. Co sekundę w McDonald’s sprzedawanych jest 75 hamburgerów.

2. Zgodnie z wyliczeniami McDonald's, co ósmy pracownik w Stanach Zjednoczonych był kiedyś zatrudniony w jednej z restauracji tej sieci.

3. W McDonald's pracowały m.in. Sharon Stone i Pink.

4. W 1968 r., podczas igrzysk olimpijskich w Grenoble, McDonald's dostarczał samolotami hamburgery stęsknionym za amerykańskim jedzeniem sportowcom.

5. Pierwszymi fast foodami serwowanymi w McDonald's były ponoć hot-dogi, a nie burgery.

RadioZET.pl/SI