Zamknij

"Megalopolis": Francis Coppola ostatecznie stworzy film i kompletuje iście gwiazdorską obsadę

31.08.2021 21:48
"Megalopolis": Francis Coppola ostatecznie stworzy film i kompletuje iście gwiazdorską obsadę
fot. Rex Features/East News; AUG/face to face/FaceToFace/REPORTER; Invision/Invision/East News

"Megalopolis" to wymarzony film Francisa Forda Coppoli, który słynny reżyser zapowiada od lat. Projekt ostatecznie dojdzie do skutku, a łączone są z nim największe gwiazdy Hollywood. Kogo zobaczymy w nowym filmie twórcy "Ojca chrzestnego"?

Francis Ford Coppola da światu kolejne arcydzieło? Jeden z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów od lat zapowiada ambitny film science-fiction "Megalopolis" i wszystko wskazuje na to, że jego marzenie wreszcie się spełni. Z samą śmietanką Hollywood na pokładzie.

"Megalopolis" Francisa Coppoli powstanie: w obsadzie wielkie gwiazdy

Po raz pierwszy "Megalopolis" pojawił się na tapecie jeszcze w 2001 roku. Twórca "Ojca chrzestnego" i "Czasu apokalipsy" zamarzył wówczas o zrealizowaniu produkcji science-fiction, której akcja rozgrywałaby się w zniszczonym przez kataklizm Nowym Jorku. Głównym bohaterem miałby być bajecznie bogaty architekt, pragnący zmienić gruzy w prawdziwą utopię. Niestety, po atakach na World Trade Center, producenci zaczęli wycofywać się z projektu, a Coppola porzucił swoje marzenie.

Temat powrócił w 2019 roku, jednak wybuch pandemii COVID-19 znów pokrzyżował plany reżysera. Ten jednak nie daje za wygraną i w myśl zasady, że do trzech razy sztuka, ogłasza, że zrealizuje "Megalopolis" w 2022 roku, choćby miał wyłożyć na niego własne pieniądze.

ZOBACZ TAKŻE:  10 aktorów, którzy nienawidzą filmów i seriali ze swoim udziałem [ZDJĘCIA]

To jednak nie wszystko. Francis Ford Coppola zapowiedział już doprawdy gwiazdorską obsadę, a jak donosi portal Deadline, rozmowy na temat angażu prowadzą obecnie Oscar Isaac, Forest Whitaker,  Cate Blanchett, Jon Voight, Zendaya, Michelle Pfeiffer i Jessica Lange. Musimy zatem przyznać, że (potencjalna) obsada robi piorunujące wrażenie.

RadioZET.pl/Deadline.com